Plugins - Yoast SEO - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (1327 entries)

en: %1$s Continue to %2$s%3$s
ca: %1$sContinua a %2$s%3$s

en: %1$s Extensions
ca: Extensions del %1$s

en: %1$s Internal Linking Blocks
ca: Blocs d'enllaços interns del %1$s

en: %1$s Recipe
ca: Receptes del %1$s

en: %1$s Structured Data Blocks
ca: Blocs de dades estructurades del %1$s

en: %1$s adds several columns to this page.
ca: %1$s afegeix diverses columnes a aquesta pàgina.

en: %1$s can integrate with third parties products. You can enable or disable these integrations below.
ca: %1$s es pot integrar amb productes de tercers. Podeu activar o desactivar aquestes integracions a continuació.

en: %1$s cannot determine whether your site can be found by search engines
ca: %1$s no pot determinar si el vostre lloc web es pot trobar per motors de cerca

en: %1$s comes with a lot of features. You can enable / disable some of them below. Clicking the question mark gives more information about the feature.
ca: %1$s té un munt de característiques. Podeu activar / desactivar algunes d'elles a continuació. En fer clic al signe d'interrogació es mostra més informació sobre la característica.

en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
ca: El %1$s inclou algunes eines molt potents:

en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
ca: El %1$s ha detectat que esteu utilitzant la versió %2$s de %3$s, actualitzeu a l'última versió per a prevenir problemes d'incompatibilitat.

en: %1$s does not seem to be a valid %2$s verification string. Please correct.
ca: No sembla que %1$s sigui una cadena de verificació %2$s vàlida. Corregiu-la.

en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
ca: El %1$s ha detectat automàticament que necessita forçar la reescriptura dels títols de les vostres pàgines; si creieu que és incorrecte i sabeu el que feu, podeu canviar el paràmetre aquí.

en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
ca: %1$s no és una opció valida per a permetre accedir als paràmetres del  %2$s. S'ha restablit als valors per defecte.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is less than or equal to the recommended maximum of %5$s.
ca: %1$s de les paraules contenen %2$smés de %3$s síl·labes%4$s, el que és igual o menor al màxim recomanat de %5$s.

en: %1$s of the words contain %2$sover %3$s syllables%4$s, which is more than the recommended maximum of %5$s.
ca: %1$s de les paraules contenen %2$smés de %3$s síl·labes%4$s, el que és més que el màxim recomanat de %5$s.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and it has determined that your site cannot be found by search engines. If this site is live or about to become live, this should be fixed.
ca: %1$s ofereix una comprovació d'indexabilitat gratuïta per als usuaris del %2$s i ha determinat que el vostre lloc web no es pot trobar per motors de cerca. Si aquest lloc està actiu o a punt d'estar-ho, s'hauria de solucionar.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users and right now it has trouble determining
    			whether search engines can find your site. This could have several (legitimate) reasons and
    			is not a problem in itself. If this is a live site, it is recommended that you figure out why
    			the %1$s check failed.
ca: %1$s ofereix una comprovació d'indexació gratuïta per als usuaris de %2$s i, ara mateix, té problemes per determinar
    			si els motors de cerca poden trobar el vostre lloc. Això podria ser per diversos motius (legítims) i no és un problema
    			en si mateix. Si es tracta d’un lloc actiu, es recomana que esbrineu per què ha fallat la verificació de %1$s.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users, and it shows that your site can be found by search engines.
ca: %1$s ofereix una revisió gratuïta d’indexació per als usuaris de %2$s, i mostra que el lloc web es pot trobar pels motors de cerca.

en: %1$s offers a free indexability check for %2$s users. The request to %1$s to check whether your site can be found by search engines failed due to an error.
ca: %1$s ofereix una comprovació gratuïta d’indexació per als usuaris de %2$s. La petició a %1$s per a comprovar si els motors de cerca poden trobar el lloc ha fallat.

en: %1$s premium plugin updates work fine
ca: Les actualitzacions de les extensions prèmium del %1$s funcionen correctament.

en: %1$s premium plugins cannot update
ca: Les extensions prèmium de %1$s no es poden actualitzar.

en: %1$s recommendations for you
ca: %1$s recomanacions

en: %1$s respects your privacy. Read our %2$sprivacy policy%3$s on how we handle your personal information.
ca: %1$s respecta la vostra privadesa. Llegiu la nostra %2$spolítica de privadesa%3$s per saber com gestionem la vostra informació personal.

en: %1$s settings
ca: Paràmetres del  %1$s

en: %1$s to optimize your site even further
ca: %1$s per a optimitzar el vostre lloc encara més

en: %1$s video
ca: Vídeo del %1$s

en: %1$s will check weekly if your site is still indexable by search engines and %2$s will notify you when this is not the case.
ca: El %1$s comprova diàriament si el lloc web continua sent indexable pels motors de cerca i %2$s us notifica si no és el cas.

en: %1$s will now take care of all the needed technical optimization of your site. To really improve your site's performance in the search results, it's important to know everything our plugin has to offer. Sign up for our free %1$s plugin training, in which you'll learn how to use %1$s and how it can help you make the best of your website!
ca: Ara %1$s s’ocuparà de tota l’optimització tècnica necessària del lloc. Per millorar el rendiment del lloc en els resultats de la cerca, és important saber tot el que ofereix la nostra extensió. Inscriviu-vos a la nostra formació gratuïta d'extensions %1$s, on aprendreu a utilitzar %1$s i com us pot ajudar a aprofitar al màxim el vostre lloc web.

en: %1$s, Author at %2$s
ca: %1$s, autor a %2$s

en: %1$s, take your optimization to the next level!
ca: %1$s, porteu l'optimització al nivell següent!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %3$d consecutive sentences starting with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s! | %1$sConsecutive sentences%2$s: The text contains %4$d instances where %3$d or more consecutive sentences start with the same word. %5$sTry to mix things up%2$s!
ca[0]: %1$sFrases consecutives%2$s: El text conté %3$d frases consecutives que comencen amb el mateix mot. %5$sIntenteu usar més variacions%2$s
ca[1]: %1$sFrases consecutives%2$s: El text conté %4$d instàncies on %3$d o més frases consecutives comencen amb el mateix mot. %5$sIntenteu usar més variacions%2$s!

en: %1$sConsecutive sentences%2$s: There is enough variety in your sentences. That's great!
ca: %1$sFrases consecutives%2$s: Hi ha prou varietat en les frases.

en: %1$sFind out how to solve this problem on our help center%2$s.
ca: %1$sVegeu com solucionar aquest problema al nostre centre d'ajuda%2$s.

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s
ca: %1$sLectura fàcil de Flesch%2$s: El contingut puntua %3$s a la prova, que es considera %4$s de llegir. %5$s

en: %1$sFlesch Reading Ease%2$s: The copy scores %3$s in the test, which is considered %4$s to read. %5$s%6$s%7$s
ca: %1$sFacilitat de lectura Flesch%2$s: l'escrit puntua %3$s en la prova, que es considera  %4$s de llegir. %5$s%6$s%7$s

en: %1$sFunction words in keyphrase%3$s: Your keyphrase "%4$s" contains function words only. %2$sLearn more about what makes a good keyphrase.%3$s
ca: %1$sMots de funció a la frase clau %3$s: La vostra frase clau "%4$s" només conté mots de funció. %2$sApreneu més sobre com fer una bona frase clau.%3$s

en: %1$sGo to %2$s to analyze your entire site%3$s
ca: %1$sANEU a %2$s a analitzar la pagina web sencera%3$s

en: %1$sGo to the Discussion Settings page%2$s
ca: %1$sVés a la pàgina de debat sobre la configuració%2$s

en: %1$sImage Keyphrase%2$s: Good job!
ca: %1$sFrase clau d'imatge%2$s: Bona feina!

en: %1$sImage Keyphrase%3$s: Images on this page do not have alt attributes that reflect the topic of your text. %2$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of relevant images%3$s!
ca: %1$sAtributs alt de la imatge%3$s: Les imatges en aquesta pàgina no tenen atributs alt que reflecteixin el tema del teu text. %2$sAfegiu la frase clau o sinònims al tag alt de les imatges rellevants%3$s!

en: %1$sImage Keyphrase%3$s: Images on this page do not have alt attributes with at least half of the words from your keyphrase. %2$sFix that%3$s!
ca: %1$sFrase clau d'imatge%3$s: Les imatges d'aquesta pàgina no tenen atributs alt amb almenys la meitat de les paraules de la frase clau. %2$sFix això%3$s!

en: %1$sImage Keyphrase%3$s: Images on this page have alt attributes, but you have not set your keyphrase. %2$sFix that%3$s!
ca: %1$sAtributs alt d'imatge%3$s: les imatges d'aquesta pàgina tenen l'atribut alt, però no heu definit la frase clau. %2$sCorregiu-ho%3$s!

en: %1$sImage alt tags%2$s: All images have alt attributes. Good job!
ca: %1$sEtiquetes alt d'imatge%2$s: Totes les imatges tenen atributs alt. Bona feina!

en: %1$sImage alt tags%3$s: None of the images has alt attributes. %2$sAdd alt attributes to your images%3$s!
ca: %1$sEtiquetes alt d'imatge%3$s: Cap de les imatges té atributs alt. %2$sAfegiu atributs alt a les vostres imatges%3$s!

en: %1$sImages and videos%2$s: Good job!
ca: %1$sImatges i vídeos%2$s: Bona feina!

en: %1$sImages and videos%3$s: No images or videos appear on this page. %2$sAdd some%3$s!
ca: %1$sImatges i vídeos%3$s: No hi ha imatges ni vídeos en aquesta pàgina. %2$sAfegeix una mica%3$s!

en: %1$sImages%2$s: Good job!
ca: %1$sImatges%2$s: Bona feina!

en: %1$sImages%3$s: No images appear on this page. %2$sAdd some%3$s!
ca: %1$sAtributs alt d'imatge%3$s: no hi ha imatges en aquesta pàgina. %2$sAfegiu-ne alguna%3$s!

en: %1$sInternal links%2$s: There are both nofollowed and normal internal links on this page. Good job!
ca: %1$sEnllaços interns%2$s: Hi ha enllaços interns nofollow i normals en aquesta pàgina. Bona feina!

en: %1$sInternal links%2$s: You have enough internal links. Good job!
ca: %1$sEnllaços interns%2$s: teniu prou enllaços interns. Ben fet!

en: %1$sInternal links%3$s: No internal links appear in this page, %2$smake sure to add some%3$s!
ca: %1$sEnllaços interns%3$s: No hi ha enllaços interns en aquesta pàgina, %2$sassegureu-vos d'afegir-ne algun%3$s!

en: %1$sInternal links%3$s: The internal links in this page are all nofollowed. %2$sAdd some good internal links%3$s.
ca: %1$sEnllaços interns%3$s: els enllaços interns en aquesta pàgina són tots de tipus nofollowed. %2$sAfegiu algun bon enllaç intern%3$s.

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d time. This is great! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %3$d times. This is great!
ca[0]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %3$d vegada. Genial!
ca[1]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %3$d vegades. Genial!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
ca[0]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %5$d vegada. Això és menys del recomanat %3$d vegades per un text d'aquesta llargària. %4$sConcentrat en la frase clau%2$s!
ca[1]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %5$d vegades. Això és menys del recomanat %3$d vegades per un text d'aquesta llargària. %4$sConcentrat en la frase clau%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
ca[0]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %5$d vegada. Això és més del recomanat %3$d vegades per un text d'aquesta llargària. %4$sNo sobreoptimitzeu%2$s!
ca[1]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %5$d vegades. Això és més del recomanat %3$d vegades per un text d'aquesta llargària. %4$sNo sobreoptimitzeu%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d time. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s! | %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found %5$d times. That's way more than the recommended maximum of %3$d times for a text of this length. %4$sDon't overoptimize%2$s!
ca[0]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %5$d vegada. Això és molt més del recomanat %3$d vegades per un text d'aquesta llargària. %4$sNo sobreoptimitzeu%2$s!
ca[1]: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat %5$d vegades. Això és molt més del recomanat %3$d vegades per un text d'aquesta llargària. %4$sNo sobreoptimitzeu%2$s!

en: %1$sKeyphrase density%2$s: The focus keyphrase was found 0 times. That's less than the recommended minimum of %3$d times for a text of this length. %4$sFocus on your keyphrase%2$s!
ca: %1$sDensitat de la frase clau%2$s: La frase clau principal s'ha trobat 0 vegades. Això és menys del mínim recomanat de %3$d vegades per un text d'aquesta llargària. %4$sConcentreu-vos en la frase clau%2$s!

en: %1$sKeyphrase distribution%2$s: Good job!
ca: %1$sDistribució de la frase clau%2$s: bona feina!

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: %2$sInclude your keyphrase or its synonyms in the text so that we can check keyphrase distribution%3$s.
ca: %1$sDistribució de la frase clau%3$s %2$sIncloeu la vostra frase clau o sinònims al text de manera que puguem comprovar la distribució de frases clau%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Uneven. Some parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
ca: %1$sDistribució de la frase clau%3$s: Desigual. Algunes parts del text no contenen la frase clau ni els seus sinònims. %2$sDistribuïu-los de manera més uniforme%3$s.

en: %1$sKeyphrase distribution%3$s: Very uneven. Large parts of your text do not contain the keyphrase or its synonyms. %2$sDistribute them more evenly%3$s.
ca: %1$sDistribució de frases clau%3$s: Molt desigual. Grans parts del text no contenen la frase clau o els seus sinònims. %2$sDistribuïu-les de manera més uniforme%3$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%2$s: Well done!
ca: %1$sLa frase clau a la introducció%2$s: ben fet!

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms appear in the first paragraph of the copy, but not within one sentence. %2$sFix that%3$s!
ca: %1$sFrase clau a la introducció%3$s: la frase clau o els seus sinònims apareixen en el primer paràgraf del text, però no dins una frase. %2$sMireu de solucionar-ho%3$s.

en: %1$sKeyphrase in introduction%3$s: Your keyphrase or its synonyms do not appear in the first paragraph. %2$sMake sure the topic is clear immediately%3$s.
ca: %1$sFrase clau a la introducció%3$s: la frase clau o els seus sinònims no apareixen al primer paràgraf del text. %2$sAssegureu-vos que el tema principal es veu clar de seguida.%3$s.

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: Keyphrase or synonym appear in the meta description. Well done!
ca: %1$sLa frase clau a la descripció meta%2$s: La frase clau o els seus sinònims apareixen a la descripció meta. Ben fet.

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description contains the keyphrase %3$s times, which is over the advised maximum of 2 times. %4$sLimit that%5$s!
ca: %1$sFrase calu a la descripció meta%2$s: la descripció meta conté la frase clau %3$s vegades, que supera el màxim recomanat de 2 cops. %4$sLimiteu-ho%5$s.

en: %1$sKeyphrase in meta description%2$s: The meta description has been specified, but it does not contain the keyphrase. %3$sFix that%4$s!
ca: %1$sFrase clau a la metadescripció%2$s: la metadescripció s'ha especificat, però no conté la frase clau. %3$sCorregiu-ho%4$s!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: Great work!
ca: %1$sFrase clau al slug%2$s: Bona feina!

en: %1$sKeyphrase in slug%2$s: More than half of your keyphrase appears in the slug. That's great!
ca: %1$sFrase clau al slug%2$s: Més de la meitat de la teva frase clau surt al slug. Genial!

en: %1$sKeyphrase in slug%3$s: (Part of) your keyphrase does not appear in the slug. %2$sChange that%3$s!
ca: %1$sFrase clau al slug%3$s: (Part de) la teva frase clau no apareix al slug.%2$sCanvie-ho%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflects the topic of your copy. Good job! | %1$sKeyphrase in subheading%2$s: %3$s of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. Good job!
ca[0]: %1$sFrase clau en el subtítol%2$s: %3$s dels subtítols d'alt nivell reflecteixen el tema del contingut. Bona feina!
ca[1]: %1$sFrases clau en els subtítols%2$s: %3$s dels teus subtítols d'alt nivell reflecteixen el tema del teu contingut. Bona feina!

en: %1$sKeyphrase in subheading%2$s: Your H2 or H3 subheading reflects the topic of your copy. Good job!
ca: %1$sFrases clau en els subtítols%2$s: Els subtítols del nivell més alt reflexen el tema del contingut. Bona feina!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: %2$sUse more keyphrases or synonyms in your H2 and H3 subheadings%3$s!
ca: %1$sFrase clau en el subtítol%3$s: %2$sUtilitzeu més frases clau o sinònims en els subtítols del nivell més alt%3$s!

en: %1$sKeyphrase in subheading%3$s: More than 75%% of your H2 and H3 subheadings reflect the topic of your copy. That's too much. %2$sDon't over-optimize%3$s!
ca: %1$sFrase clau al subtítol%3$s: més de75%% dels teus subtítols reflexen el tema de la còpia. Això és massa. %2$sNo sobreoptimitzeu%3$s!

en: %1$sKeyphrase in title%2$s: The exact match of the focus keyphrase appears at the beginning of the SEO title. Good job!
ca: %1$sFrase clau al títol%2$s: la frase clau objectiu exacta apareix al principi del títol SEO. Bona feina.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Does not contain the exact match. %2$sTry to write the exact match of your keyphrase in the SEO title and put it at the beginning of the title%3$s.
ca: %1$sFrase clau en el títol%3$s: No coincideix exactament. %2$sProveu d'escriure la frase clau exacta en el títol SEO i poseu la frase clau al principi del títol%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: Not all the words from your keyphrase "%4$s" appear in the SEO title. %2$sFor the best SEO results write the exact match of your keyphrase in the SEO title, and put the keyphrase at the beginning of the title%3$s.
ca: %1$sFrase clau en el títol%3$s: No totes les paraules de la frase clau "%4$s" apareixen en el títol SEO. %2$sPer a uns millors resultats SEO escriviu la frase clau exacta en el títol SEO, i poseu la frase clau al principi del títol%3$s.

en: %1$sKeyphrase in title%3$s: The exact match of the focus keyphrase appears in the SEO title, but not at the beginning. %2$sMove it to the beginning for the best results%3$s.
ca: %1$sFrase clau en el títol%3$s: La coincidència exacta de la frase clau principal apareix al títol SEO, però no al principi. %2$sMoveu-la al principi per obtenir els millors resultats possibles%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%2$s: Good job!
ca: %1$sLongitud de la frase clau%2$s: bona feina!

en: %1$sKeyphrase length%3$s: %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
ca: %1$sLongitud de la frase clau%3$s: %2$sAfegeix una frase clau per calcular la puntuació SEO%3$s.

en: %1$sKeyphrase length%3$s: No focus keyphrase was set for this page. %2$sSet a keyphrase in order to calculate your SEO score%3$s.
ca: %1$sMida de la frase clau%3$s: no s'ha establert cap frase clau objectiu per a aquesta pàgina. %2$sEstabliu una frase clau per tal de calcular la puntuació SEO%3$s.

en: %1$sLink keyphrase%3$s: You're linking to another page with the words you want this page to rank for. %2$sDon't do that%3$s!
ca: %1$sEnllaç de la frase clau %3$s: Esteu enllaçant cap a una altra pàgina amb les paraules amb les quals vols posicionar aquesta pàgina. %2$sNo feu això%3$s!

en: %1$sLists%2$s: There is at least one list on this page. Great!
ca: %1$sListes%2$s: Hi ha almenys una llista en aquesta pàgina. Genial!

en: %1$sLists%3$s: No lists appear on this page. %2$sAdd at least one ordered or unordered list%3$s!
ca: %1$sListes%3$s: No apareixen llistes en aquesta pàgina. %2$sAfegiu com a mínim una llista ordenada o desordenada%3$s!

en: %1$sMeta description length%2$s: Well done!
ca: %1$sLongitud de la metadescripció%2$s: ben fet!

en: %1$sMeta description length%3$s:  No meta description has been specified. Search engines will display copy from the page instead. %2$sMake sure to write one%3$s!
ca: %1$sLongitud de la metadescripció%3$s:  no s'ha especificat cap metadescripció. Els motors de cerca mostraran text de la pàgina en el seu lloc. %2$sAssegureu-vos d'escriure'n un%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is over %4$d characters. To ensure the entire description will be visible, %2$syou should reduce the length%3$s!
ca: %1$sLongitud de la metadescripció%3$s: La metadescripció té més de %4$d caràcters. Per assegurar que la descripció sencera sigui visible, %2$shauríeu de reduïr-ne la longitud%3$s!

en: %1$sMeta description length%3$s: The meta description is too short (under %4$d characters). Up to %5$d characters are available. %2$sUse the space%3$s!
ca: %1$sLongitud de la metadescripció%3$s: la metadescripció és massa curta (per sota de %4$d caràcters). Hi ha fins a %5$d caràcters disponibles. %2$sFeu servir l'espai%3$s!

en: %1$sNeed more guidance? We've covered every step in more detail in our %2$sCornerstone practical guide%3$s%4$s.
ca: %1$sNecessiteu més ajuda? Hem cobert tots els passos amb més detall en la nostra %2$sguia pràctica de contingut fonamental%3$s%4$s.

en: %1$sNo more dead links%2$s: easy redirect manager
ca: %1$sNi un enllaç mort més%2$s: gestor de redireccions senzill

en: %1$sNot enough content%2$s: %3$sPlease add some content to enable a good analysis%2$s.
ca: %1$sNo hi ha prou contingut%2$s: %3$sAfegiu contingut per a permetre una bona anàlisi%2$s.

en: %1$sOutbound links%2$s: Good job!
ca: %1$sEnllaços sortints%2$s: bona feina!

en: %1$sOutbound links%2$s: There are both nofollowed and normal outbound links on this page. Good job!
ca: %1$sEnllaços sortints%2$s: Hi ha enllaços sortints nofollow i normals en aquesta pàgina. Bona feina!

en: %1$sOutbound links%3$s: All outbound links on this page are nofollowed. %2$sAdd some normal links%3$s.
ca: %1$sEnllaços sortints%3$s: Tots els enllaços sortints d'aquesta pàgina són nofolloe. %2$sAfegiu alguns enllaços normals%3$s.

en: %1$sOutbound links%3$s: No outbound links appear in this page. %2$sAdd some%3$s!
ca: %1$sEnllaços sortints%3$s: no hi ha enllaços sortints en aquesta pàgina. %2$sAfegiu-ne alguns%3$s!

en: %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contains more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s! | %1$sParagraph length%2$s: %3$d of the paragraphs contain more than the recommended maximum of %4$d words. %5$sShorten your paragraphs%2$s!
ca[0]: %1$sMida del paràgraf%2$s: %3$d dels paràgrafs contenen més del màxim recomanat de %4$d paraules. %5$sEscurceu els paràgrafs%2$s.
ca[1]: %1$sMida del paràgraf%2$s: %3$d dels paràgrafs contenen més del màxim recomanat de %4$d paraules. %5$sEscurceu els paràgrafs%2$s

en: %1$sParagraph length%2$s: None of the paragraphs are too long. Great job!
ca: %1$sMida del paràgraf%2$s: Cap dels paràgrafs és massa llarg.

en: %1$sPassive voice%2$s: %3$s of the sentences contain passive voice, which is more than the recommended maximum of %4$s. %5$sTry to use their active counterparts%2$s.
ca: %1$sVeu passiva%2$s: %3$s de les frases contenen veu passiva, que és més del màxim recomant de %4$s. %5$sMireu d'usar equivalents en veu activa%2$s.

en: %1$sPassive voice%2$s: You're using enough active voice. That's great!
ca: %1$sVeu passiva%2$s: Esteu usant prou la veu activa.

en: %1$sPreviously used keyphrase%2$s: You've not used this keyphrase before, very good.
ca: %1$sFrase clau utilitzada prèviament%2$s: no heu utilitzat aquesta frase clau abans, molt bé.

en: %1$sRead more about troubleshooting search engine visibility.%2$s
ca: %1$sLlegiu més quan a solucionar visibilitat als motors de cerca.%2$s

en: %1$sReadability%2$s: %3$s
ca: %1$sLlegibilitat%2$s: %3$s

en: %1$sRun the indexation process on your server%2$s using %3$sWP CLI%2$s.
ca: %1$sExecuteu el procés d'indexació al vostre servidor%2$s utilitzant %3$sWP CLI%2$s

en: %1$sSEO title width%2$s: Good job!
ca: %1$sAmplada del títol SEO%2$s: Bona feina!

en: %1$sSEO title width%3$s: %2$sPlease create an SEO title%3$s.
ca: %1$sAmplada del títol SEO%3$s: %2$sSi us plau, creeu un títol SEO%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is too short. %2$sUse the space to add keyphrase variations or create compelling call-to-action copy%3$s.
ca: %1$sAmplada del títol SEO%3$s: El títol SEO és massa curt. %2$sFeu servir l'espai per afegir variacions de paraules clau o per a crear un text que animi a una acció%3$s.

en: %1$sSEO title width%3$s: The SEO title is wider than the viewable limit. %2$sTry to make it shorter%3$s.
ca: %1$sAmplada del títol SEO%3$s: l'amplada del títol SEO és més ampla que el límit visible. %2$sProveu de fer-lo més curt%3$s.

en: %1$sSentence length%2$s: %3$s of the sentences contain more than %4$s words, which is more than the recommended maximum of %5$s. %6$sTry to shorten the sentences%2$s.
ca: %1$sMida de la frase%2$s: %3$s de les frases contenen més de  %4$s paraules, que és més del màxim recomanat de %5$s. %6$sProva d'escurçar les frases%2$s.

en: %1$sSentence length%2$s: Great!
ca: %1$sLongitud de la sentència%2$s: perfecte!

en: %1$sSingle title%3$s: H1s should only be used as your main title. Find all H1s in your text that aren't your main title and %2$schange them to a lower heading level%3$s!
ca: %1$sTítol%3$s: H1s només s’ha d’utilitzar com a títol principal. Cerqueu tots els H1 del vostre text que no siguin el vostre títol principal i %2$scanvieu-los a un nivell d’encapçalament inferior%3$s!

en: %1$sSocial media preview%2$s: Facebook & Twitter
ca: %1$sPrevisualitzacions de xarxes socials%2$s: Facebook & Twitter

en: %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d section of your text is longer than %4$d words and is not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s. | %1$sSubheading distribution%2$s: %3$d sections of your text are longer than %4$d words and are not separated by any subheadings. %5$sAdd subheadings to improve readability%2$s.
ca[0]: %1$sDistribució de subtítols%2$s:  %3$d secció del text té més de %4$d paraules i no s'usa cap subtítol per a separar el contingut. %5$sAfegiu subtítols per a millorar la llegibilitat%2$s.
ca[1]: %1$sDistribució de subtítols%2$s:  %3$d seccions del text tenen més de %4$d paraules i no s'usa cap subtítol per a separar-ne el contingut. %5$sAfegiu subtítols per a millorar la llegibilitat%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: Great job!
ca: %1$sDistribució de subtítols%2$s: Bona feina!

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, although your text is rather long. %3$sTry and add some subheadings%2$s.
ca: %1$sDistribució de subtítols%2$s: No esteu fent servir cap subtítol malgrat que el text és força llarg. %3$sProveu d'afegir algun subtítol%2$s.

en: %1$sSubheading distribution%2$s: You are not using any subheadings, but your text is short enough and probably doesn't need them.
ca: %1$sDistribució de subtítols%2$s: No esteu fent servir cap subtítol, però el text és prou curt i segurament no són necessaris.

en: %1$sThis was reported by the %2$s plugin%3$s
ca: %1$sAixò ha estat informat per l'extensió %2$s %3$s

en: %1$sTransition words%2$s: None of the sentences contain transition words. %3$sUse some%2$s.
ca: %1$sPAraules de transició%2$s: Cap de les frases contenen paraules de transició. %3$sAfegiu-ne alguna%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Only %3$s of the sentences contain transition words, which is not enough. %4$sUse more of them%2$s.
ca: %1$sParaules de transició%2$s: Només %3$s de les frases contenen paraules de transició, i no és suficient. %4$sUtilitzeu-ne més%2$s.

en: %1$sTransition words%2$s: Well done!
ca: %1$sParaules de transició%2$s: ben fet!

en: %1$sYou can change the tagline in the customizer%2$s.
ca: %1$sPodeu canviar el lema en el personalitzador%2$s.

en: %2$sText length%3$s: The text contains %1$d word. Good job! | %2$sText length%3$s: The text contains %1$d words. Good job!
ca[0]: %2$sLongitud del text%3$s: el text conté %1$d paraula. Bona feina!
ca[1]: %2$sLongitud del text%3$s: el text conté %1$d paraules. Bona feina!

en: %2$sText length%4$s: The text contains %1$d word. | %2$sText length%4$s: The text contains %1$d words.
ca[0]: %2$sLongitud del text%4$s: El text conté %1$d paraula.
ca[1]: %2$sLongitud del text%4$s: el text conté %1$d paraules.

en: %3$sImage Keyphrase%5$s: Out of %2$d images on this page, %1$d have alt attributes with words from your keyphrase or synonyms. That's a bit much. %4$sOnly include the keyphrase or its synonyms when it really fits the image%5$s.
ca: %3$sAtributs alt de la imatge%5$s: de %2$d imatges en aquesta pàgina, hi ha %1$d atributs alt amb paraules de la vostra frase clau o sinònims. És una mica massa. %4$sIncloeu només la frase clau o els seus sinònims quan encaixa realment a la imatge%5$s.

en: %3$sImage Keyphrase%5$s: Out of %2$d images on this page, only %1$d has an alt attribute that reflects the topic of your text. %4$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of more relevant images%5$s! | %3$sImage Keyphrase%5$s: Out of %2$d images on this page, only %1$d have alt attributes that reflect the topic of your text. %4$sAdd your keyphrase or synonyms to the alt tags of more relevant images%5$s!
ca[0]: %3$sAtribut alt de la imatge%5$s: De %2$d imatges en aquesta pàgina, només %1$d tenen un atribut alt que reflecteix el tema del teu text. %4$sAfegiu la frase clau o sinònims per els tags alt de les imatges més rellevants%5$s!
ca[1]: %3$sAtributs alt de la imatge%5$s: De %2$d imatges en aquesta pàgina, només %1$d tenen un atribut alt que reflecteix el tema del teu text. %4$sAfegeix la frase clau o sinònims per els tags alt de les imatges més rellevants%5$s!

en: %3$sImage alt tags%5$s: %1$d image out of %2$d doesn't have alt attributes. %4$sAdd alt attributes to your images%5$s! | %3$sImage alt tags%5$s: %1$d images out of %2$d don't have alt attributes. %4$sAdd alt attributes to your images%5$s!
ca[0]: %3$sEtiquetes alt d'imatge%5$s: %1$d imatge de %2$d no té atributs alt. %4$sAfegiu atributs alt a les vostres imatges%5$s!
ca[1]: %3$sEtiquetes alt d'imatge%5$s: %1$d imatges de %2$d no tenen atributs alt. %4$sAfegiu atributs alt a les vostres imatges%5$s!

en: %3$sImages and videos%5$s: Only %1$d image or video appears on this page. We recommend at least %2$d. %4$sAdd more relevant images or videos%5$s! | %3$sImages and videos%5$s: Only %1$d images or videos appear on this page. We recommend at least %2$d. %4$sAdd more relevant images or videos%5$s!
ca[0]: %3$sImatges i vídeos%5$s: només %1$d imatge o vídeo apareix en aquesta pàgina. Recomanem almenys %2$d. %4$sAfegeix imatges o vídeos més rellevants%5$s!
ca[1]: %3$sImatges i vídeos%5$s: Només apareixen %1$d imatges o vídeos en aquesta pàgina. Recomanem almenys %2$d. %4$sAfegeix imatges o vídeos més rellevants%5$s!

en: %3$sImages%5$s: Only %1$d image appears on this page. We recommend at least %2$d. %4$sAdd more relevant images%5$s! | %3$sImages%5$s: Only %1$d images appear on this page. We recommend at least %2$d. %4$sAdd more relevant images%5$s!
ca[0]: %3$sImatges%5$s: Només apareix %1$d imatge en aquesta pàgina. Recomanem almenys %2$d. %4$sAfegeix imatges més rellevants%5$s!
ca[1]: %3$sImatges%5$s: Només apareixen %1$d imatges en aquesta pàgina. Recomanem almenys %2$d. %4$sAfegeix imatges més rellevants%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d word long. That's shorter than the recommended minimum of %2$d words. %4$sMake it longer%5$s! | %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's shorter than the recommended minimum of %2$d words. %4$sMake it longer%5$s!
ca[0]: %3$sLongitud de la frase clau%5$s: la frase clau té %1$d paraules. És més curta que el mínim recomanat de %2$d paraules. %4$sFeu-la més llarga%5$s!
ca[1]: %3$sLongitud de la frase clau%5$s: La frase clau té %1$d paraules. És més curta que el mínim recomanat de %2$d paraules. %4$sFeu-la més llarga%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's longer than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
ca: %3$sLongitud de la frase clau%5$s: La frase clau és de %1$d paraules. És més llarga que el màxim recomanat de %2$d paraules. %4$sFeu-la més curta%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
ca: %3$sMida de la frase clau%5$s: la frase clau té una llargària de %1$d paraules. Això és més del màxim recomanat de %2$d paraules. %4$sFeu-la més curta%5$s.

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's slightly shorter than the recommended minimum of %2$d words. %4$sMake it longer%5$s!
ca: %3$sLongitud de la frase clau%5$s: La frase clau és de %1$d paraules. Això és una mica més curt que el mínim recomanat de %2$d paraules. %4$sFeu-la més llarga%5$s!

en: %3$sKeyphrase length%5$s: The keyphrase is %1$d words long. That's way more than the recommended maximum of %2$d words. %4$sMake it shorter%5$s!
ca: %3$sMida de la frase clau%5$s: la frase clau té una llargària de %1$d paraules. Això és més que el màxim recomanat de %2$d paraules. %4$sEscurceu-la%5$s.

en: %3$sPreviously used keyphrase%5$s: You've used this keyphrase %1$sonce before%2$s. %4$sDo not use your keyphrase more than once%5$s.
ca: %3$sFrase clau utilitzada prèviament%5$s: Heu utilitzat aquesta frase clau %1$suna vegada abans%2$s. %4$sNo utilitzeu la frase clau més d'una vegada%5$s.

en: %4$sPreviously used keyphrase%6$s: You've used this keyphrase %1$s%2$d times before%3$s. %5$sDo not use your keyphrase more than once%6$s.
ca: %4$sFrase clau utilitzada prèviament%6$s: Heu utilitzat aquesta frase clau %1$s%2$d vegades abans%3$s. %5$sNo utilitzeu la frase clau més d'una vegada%6$s.

en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d occurrences
ca: %d ocurrències

en: %s &rsaquo; Configuration Wizard
ca: %s &rsaquo; Assistent de configuració

en: %s (current default for %s)
ca: %s (valor predeterminat actual per a %s)

en: %s Archive
ca: Arxiu de %s

en: %s Archives
ca: Arxius de %s

en: %s Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació del %s

en: %s Columns
ca: Columnes del %s

en: %s Posts Overview
ca: Visió global de les entrades del %s

en: %s SEO installation
ca: Instal·lació del %s SEO

en: %s and %s
ca: %s i %s

en: %s archive settings
ca: Configuració de l'arxiu %s

en: %s data found.
ca: S'han trobat dades del %s.

en: %s data not found.
ca: No s'han trobat les dades del %s.

en: %s data successfully imported.
ca: S'han importat les dades del %s completament.

en: %s data successfully removed.
ca: S'han eliminat les dades del %s correctament.

en: %s did not detect any plugin data from plugins it can import from.
ca: El %s no ha detectat dades de cap extensió dels que pugui importar.

en: %s does not seem to be a valid Facebook App ID. Please correct.
ca: %s no sembla ser un identificador d'aplicació vàlid de Facebook. Corregiu-ho.

en: %s does not seem to be a valid Twitter Username. Please correct.
ca: %s no sembla un nom d'usuari de Twitter vàlid. Corregiu-lo.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
ca: %s no sembla un URL vàlid. Corregiu-lo.

en: %s file
ca: Fitxer %s

en: %s had problems creating the database tables needed to speed up your site.
ca: %s ha tingut problemes en crear a la base de dades les taules necessàries per a accelerar la web.

en: %s installation wizard
ca: Assistent d'instal·lació de %s

en: %s integration
ca: Integració amb el %s

en: %s is a required feature toggle argument.
ca: %s és un argument d'activació de la característica obligatori.

en: %s minute | %s minutes
ca[0]: %s minut
ca[1]: %s minuts

en: %s notification | %s notifications
ca[0]: %s notificació
ca[1]: %s notificacions

en: %s preview
ca: Vista prèvia del %s

en: %s restored to default SEO settings.
ca: S'ha restaurat %s als paràmetres SEO per defecte

en: %s reviews
ca: %s de ressenyes

en: %s settings to import:
ca: Configuració de %s a importar:

en: %s video tutorial
ca: Vídeo d'aprenentatge del %s

en: %s, %s and %s
ca: %s, %s i %s

en: &laquo; Back to Tools page
ca: &laquo; Torna a la pàgina d'eines

en: (Opens in a new browser tab)
ca: (S'obre en una nova pestanya del navegador)

en: (Opens in a new browser window)
ca: (S'obre a una nova finestra del navegador)

en: (custom field)
ca: (camp personalitzat)

en: (custom taxonomy)
ca: (taxonomia personalitzada)

en: (if one exists)
ca: (si existeix un)

en: (no parent)
ca: (sense pare)

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: 1 year free support and updates included!
ca: 1 any d'actualitzacions gratuïtes incloses!

en: 24/7 email support
ca: Suport 24/7 per correu electrònic

en: 301 Redirect
ca: Redirecció 301

en: 404 pages
ca: Pàgines 404

en: A blog
ca: Un blog

en: A company name and logo need to be set for structured data to work properly. %1$sLearn more about the importance of structured data.%2$s
ca: Cal definir el nom de l'empresa i el logotip perquè les dades estructurades funcionin correctament. %1$sMés informació sobre la importància de les dades estructurades.%2$s

en: A corporation
ca: Una empresa

en: A description of the recipe.
ca: Una descripció de la recepta.

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
ca: Un enllaç a l'arxiu de l'autor de l'entrada, amb el nom de l'autor com a text.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
ca: Enllaç a l'entrada, amb el títol com a text.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
ca: Un enllaç al vostre lloc, amb el nom i la descripció del vostre lloc com a text de l'enllaç.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
ca: Un enllaç al vostre lloc, amb el nom del lloc com a àncora de text.

en: A new version of %1$s is available. %2$sRenew your subscription%3$s if you want to update to the latest version.
ca: Hi ha disponible una nova versió de %1$s. %2$sRenoveu la vostra subscripció%3$s si voleu actualitzar a la versió més recent.

en: A news channel
ca: Un canal de notícies

en: A portfolio
ca: Un portafoli

en: A problem occurred when saving the current step, {{link}}please file a bug report{{/link}} describing what step you are on and which changes you want to make (if any).
ca: Hi ha hagut un problema desant el pas actual, {{link}}envieu-nos un informe d'error{{/link}} descrivint en quin pas estàveu i quins canvis volíeu fer.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
ca: Una variable de reemplaçament no pot començar amb «%%cf_» o «%%ct_», ja que es tracta de les variables variables estàndard del WP SEO per als camps personalitzats i les taxonomies personalitzades. Intenteu fer únic el nom de la vostra variable.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
ca: Una variable de reemplaçament només pot obtenir caràcters alfanumèrics, un subratllat o un guió. Proveu a reanomenar la variable.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name unique.
ca: Ja s'ha registrat una variable de substitució amb el mateix nom. Intenteu fer únic el nom de la vostra variable.

en: A seamless integration between %1$s and %2$s
ca: Una integració perfecta entre %1$s i %2$s

en: A small offline business
ca: Un petit negoci offline

en: About Page
ca: Pàgina "Quant a"

en: Accounts
ca: Comptes

en: Action
ca: Acció

en: Activate %s for your site on MyYoast
ca: Activeu %s per al lloc a MyYoast

en: Activate your subscription
ca: Activeu la vostra subscripció

en: Activated
ca: Activada

en: Activation failed:
ca: Ha fallat l'activació:

en: Add Open Graph meta data
ca: Afegeix les metadades Open Graph

en: Add Twitter card meta data
ca: Afegeix meta dades per a les targetes de Twitter.

en: Add a block to your recipe...
ca: Afegeix un bloc a la recepta...

en: Add image
ca: Afegeix una imatge

en: Add question
ca: Afegeix una pregunta.

en: Add related keyphrase
ca: Afegeix una frase clau relacionada

en: Add step
ca: Afegeix un pas

en: Add synonyms
ca: Afegiu sinònims

en: Add total time
ca: Afegeix el temps total

en: Addon activated.
ca: S'ha activat l'extensió.

en: Addon activation failed because of an error: %s.
ca: S'ha produït un error en activar l'extensió: %s.

en: Addon installation failed because of an error: %s.
ca: S'ha produït un error en instal·lar l'extensió: %s.

en: Addon installed.
ca: Extensió instal·lada.

en: Adds the Yoast SEO breadcrumbs to your template or content.
ca: Afegeix les rutes de navegació de Yoast a la vostra plantilla o contingut.

en: Admin bar menu
ca: Menú a la barra d'administració

en: Admin only notice: this page does not show a meta description because it does not have one, either write it for this page specifically or go into the [%1$s - %2$s] menu and set up a template.
ca: Avís d'administració: aquesta pàgina no mostra una descripció a les metadades perquè no en té cap, escriviu-ne una d'específica per aquesta pàgina o aneu al menú [%1$s - %2$s] i establiu una plantilla.

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advertiser Content Article
ca: Article amb contingut publicitari

en: All Readability Scores
ca: Totes les puntuacions de llegibilitat

en: All SEO Scores
ca: Totes les puntuacions de SEO

en: All permalinks were successfully reset
ca: Tots els enllaços permanents s'han restablert correctament

en: Allow Control
ca: Permet el control

en: Allow customers to pick up their %s order locally
ca: Permet als usuaris recollir la seva ordre del %s en persona

en: Allow search engines to show this %s in search results?
ca: Voleu permetre als motors de cerca mostrar %s als resultats de de la cerca?

en: Allow us to track some data about your site to improve our plugin.
ca: Permeteu-nos fer un seguiment d'algunes dades sobre el vostre lloc per millorar la nostra extensió.

en: An error occurred in the '%1$s' assessment
ca: S'ha produït un error en la comprovació «%1$s»

en: An error occurred loading the %s primary taxonomy picker.
ca: S'ha produït un error en la càrrega del selector %s de la taxonomia primària.

en: An error occurred while checking whether your site can be found by search engines
ca: S'ha produït un error mentre es comprovava si el vostre lloc web és accessible per als motors de cerca.

en: An online shop
ca: Una botiga en línia

en: Analysis
ca: Anàlisi

en: Analysis results
ca: Resultats de l'anàlisi:

en: Analyze this page
ca: Analitza la pàgina

en: Anchor text for the Homepage
ca: Àncora de text per a la pàgina principal

en: Anchor text for the homepage:
ca: Text d'ancoratge per a la pàgina d'inici:

en: Archive title
ca: Títol de l'arxiu

en: Archives
ca: Arxius

en: Archives for
ca: Arxius de

en: Archives settings help
ca: Ajuda dels paràmetres dels arxius

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
ca: Esteu a Google News? Incrementeu el tràfic des de Google News optimitzant el vostre lloc web!

en: Are you trying to use multiple keyphrases? You should add them separately below.
ca: Esteu intentant utilitzar múltiples paraules clau? Hauríeu d'afegir-les separadament a sota.

en: Article type
ca: Tipus d'article

en: As the indexability status of your website can only be fetched from %1$s every 15 seconds,
    			a first step could be to wait at least 15 seconds and refresh the Site Health page. If that did not help,
    			%2$sread more about troubleshooting search engine visibility%3$s.
ca: Atès que l'estat de la indexació del lloc només es pot recuperar del %1$s cada 15 segons,
    			un primer pas podria ser esperar 15 segons i refrescar la pàgina amb la salut del lloc. Si no funciona,
    			%2$svegeu la solució de problemes amb la visibilitat en motors de cerca%3$s.

en: Asterisk
ca: Asterisc

en: At Yoast, we are always keen on providing the very best experience for you. To do so, we'd like to collect some data about which other plugins and themes you have installed, and which features you use and don't use. Be assured that we'll never resell that data. And of course, as always, we won't collect any personal data about you or your visitors!
ca: A Yoast, sempre volem oferir-vos la millor experiència. Per fer-ho, ens agradaria recopilar algunes dades sobre quines altres extensions i temes heu instal·lat i quines funcions utilitzeu i no utilitzeu. Tingueu la seguretat que mai no revendrem aquestes dades. I, per descomptat, com sempre, no recopilarem cap dada personal sobre vosaltres o els vostres visitants!

en: Attachment caption
ca: Llegenda de l'adjunt

en: Attract more customers near you
ca: Atraieu més clients a prop

en: Author archives
ca: Arxius de l'autor

en: Author first name
ca: Nom de l'autor

en: Author last name
ca: Cognom de l'autor

en: Auto-updates are disabled based on this setting for %1$s.
ca: Les actualitzacions automàtiques estan desactivades en funció d'aquesta configuració per al %1$s.

en: Auto-updates are enabled based on this setting for %1$s.
ca: Les actualitzacions automàtiques estan habilitades en funció d'aquest paràmetre per al %1$s.

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: Available variables
ca: Variables disponibles

en: Baidu verification code
ca: Codi de verificació de Baidu

en: Baidu verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
ca: Els codis de confirmació del Baidu només poden contenir lletres, números, guions i guions baixos. %s

en: Because of a change in your category base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
ca: Degut a canvis en l'opció de la categoria base, part de les dades SEO s'han de tornar a processar.

en: Because of a change in your home URL setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
ca: A causa d’un canvi en la configuració de l'URL de la pàgina d'inici, cal processar de nou algunes de les vostres dades SEO.

en: Because of a change in your permalink structure, some of your SEO data needs to be reprocessed.
ca: A causa d’un canvi en l’estructura dels enllaços permanents, cal processar de nou algunes de les vostres dades SEO.

en: Because of a change in your tag base setting, some of your SEO data needs to be reprocessed.
ca: A causa d'un canvi en la categoria del paràmetre URL, algunes de les vostres dades SEO necessiten ser processades de nou.

en: Below are the technical details for the error. See %1$sthis page%2$s for a more detailed explanation.
ca: A continuació es mostren els detalls tècnics de l'error. Vegeu %1$saquesta pàgina%2$s per obtenir una explicació més detallada.

en: Below are your published posts' SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
ca: Baix podeu trobar les puntuacions SEO de les entrades publicades. Aquest és tan bon moment com qualsevol altre per començar a millorar les vostres entrades!

en: Bing confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
ca: Els codis de confirmació del Bing només poden contenir lletres de la A a la F, números, guions i guions baixos. %s

en: Bing verification code
ca: Codi de verificació de Bing

en: Bold
ca: Negreta

en: Bold the last page
ca: Marca l'última pàgina en negreta

en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines and might slow down your site.
ca: Tant el %1$s com %2$s poden generar mapes de lloc XML. Tindre dos mapes de lloc XML no és beneficiós per als motors de cerca, i a més pot fer el vostre lloc web més lent.

en: Both %1$s and %2$s create Open Graph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
ca: Tant %1$s com %2$s generen sortida d'OpenGraph, que pot fer Facebook, Twitter, LinkedIn i altres xarxes socials utilitzar textos i imatges incorrectes quan es comparteixen les vostres pàgines.

en: Both %1$s and %2$s manage the SEO of your site. Running two SEO plugins at the same time is detrimental.
ca: Tant %1$s com %2$s gestionen el SEO del vostre lloc. Executar dos extensions de SEO al mateix temps és perjudicial.

en: Breadcrumb for 404 Page
ca: Ruta de navegació per a la pàgina 404

en: Breadcrumb for 404 pages:
ca: Ruta de navegació de la pàgina 404:

en: Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació

en: Breadcrumbs Title
ca: Títol de la ruta de navegació

en: Breadcrumbs separator:
ca: Separador de la ruta de navegació:

en: Breadcrumbs settings
ca: Paràmetres de les molles de pa

en: Breadcrumbs title
ca: Títol de la ruta de navegació

en: Bulk editor
ca: Editor en massa

en: Bullet
ca: Pic

en: Buy %s
ca: Compra %s

en: By the way, did you know we also have a %1$sPremium plugin%2$s? It offers advanced features, like a redirect manager and support for multiple keyphrases. It also comes with 24/7 personal support.
ca: Per cert, sabíeu que tenim una %1$sextensió Premium%2$s? Ofereix característiques avançades, com un gestor de redireccions i suport per a múltiples frases clau. També disposa d'atenció personal 24/7.

en: CSS Validator
ca: Validador CSS

en: CSS class(es) to apply to the steps
ca: Classes CSS per aplicar als pasos

en: Can we collect anonymous information about your website and its usage?
ca: Podem recopilar informació anònima sobre el vostre lloc web i el seu ús?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot get the size of %1$s because it is hosted externally.
ca: No es pot obtenir la mida de %1$s perquè el fitxer està allotjat externament.

en: Cannot get the size of %1$s because of unknown reasons.
ca: No es pot saber la mida de %1$s per raons desconegudes.

en: Canonical URL
ca: URL canònic

en: Caption
ca: Llegenda

en: Category
ca: Categoria

en: Category Title
ca: Títol de la categoria

en: Category URLs
ca: URLs de categories

en: Category URLs in WordPress contain a prefix, usually %s, this feature removes that prefix, for categories only.
ca: Els URLs de les categories a WordPress contenen un prefix, habitualment %s, aquesta característica elimina aquest prefix, només per a les categories.

en: Category description
ca: Descripció de la categoria

en: Change language
ca: Canvieu l'idioma

en: Changing your permalinks settings can seriously impact your search engine visibility. It should almost %1$s never %2$s be done on a live website.
ca: Canviar els paràmetres dels enllaços permanents pot danyar seriosament la visibilitat als motors de cerca. No s'hauria de fer gairebé %1$s mai %2$s a un lloc web en funcionament.

en: Check Google Cache
ca: Comprova la memòria cau de Google

en: Check Keyphrase Density
ca: Comproveu la densitat de la frase clau objectiu

en: Check links to this URL
ca: Verifica els enllaços a aquest URL.

en: Check out %1$s
ca: Comproveu la nostra %1$s

en: Check out %s!
ca: Mireu el %s!

en: Checkout Page
ca: Pàgina de finalització de compra

en: Choose an image
ca: Tria una imatge

en: Choose how your %1$s should be described by default in your site's schema.org markup. You can change these settings for individual %1$s.
ca: Trieu com haurien de descriure's les %1$s per defecte en el marcat de schema.org del lloc web. Podru canviar la configuració d'aquests paràmetres per a cada %1$s.

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
ca: Trieu el lloc web els paràmetres del qual voleu utilitzar com a paràmetres per defecte per a tots els llocs que afegiu a la xarxa. Si no en trieu cap, s'utilitzaran els paràmetres per defecte de l'extensió.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results.
ca: Trieu el símbol que voleu utilitzar com a separador del títol. Es mostrarà, per exemple, entre el títol d'una entrada i el nom del lloc. Els símbols es mostren amb la mida en què apareixeran als resultats de cerca.

en: Choose under construction if you want to keep the site out of the index of search engines. Don't forget to activate it once you're ready to publish your site.
ca: Trieu «en construcció» si voleu mantenir el lloc web fora de l'índex dels motors de cerca. No us oblideu d'activar-ho quan estigueu preparats per a publicar el lloc web.

en: Choose whether the site represents an organization or a person.
ca: Escolliu si el lloc representa a una persona o a una organització

en: Clean
ca: Neteja

en: Cleanup of %s data failed.
ca: La neteja de les dades del %s ha fallat.

en: Clear Image
ca: Neteja la imatge

en: Close
ca: Tanca

en: Close snippet editor
ca: Tanca l'editor de la previsualització

en: Close the Wizard
ca: Tanca l'assistent

en: Collection Page
ca: Pàgina de col·lecció

en: Colon
ca: Cometa

en: Comes with our 30-day no questions asked money back guarantee
ca: Ve amb el retorn dels diners garantit durant trenta dies, sense preguntes.

en: Comments are displayed on a single page
ca: Els comentaris es mostren en una única pàgina

en: Comments break into multiple pages
ca: Els comentaris es divideixen en múltiples pàgines

en: Comments on your posts are displayed on a single page. This is just like we'd suggest it. You're doing well!
ca: Els comentaris a les vostres entrades es mostren en una única pàgina. Això és com ho recomanem. Esteu fent-ho bé!

en: Comments on your posts break into multiple pages. As this is not needed in 999 out of 1000 cases, we recommend you disable it. To fix this, uncheck "Break comments into pages..." on the Discussion Settings page.
ca: Els comentaris a les vostres entrades es divideixen en múltiples pàgines. Com que això no és necessari en 999 de cada 1000 casos, us recomanem que ho desactiveu. Per a solucionar-ho, desactiveu «Divideix els comentaris en pàgines...» a la pàgina dels paràmetres de les converses.

en: Configuration Wizard
ca: Assistent de configuració

en: Configure %1$s's Open Graph settings
ca: %1$s s'expandeix a Yoast SEO

en: Consider linking to these articles:
ca: Considereu enllaçar a aquests articles:

en: Consider linking to these {{a}}cornerstone articles:{{/a}}
ca: Considereu enllaçar a aquests {{a}}articles fonamentals:{{/ a}}

en: Considerations
ca: Consideracions

en: Contact Page
ca: Pàgina de contacte

en: Content Type
ca: Tipus del contingut

en: Content Types
ca: Tipus de contingut

en: Content optimization:
ca: Optimització de contingut:

en: Content to put after each post in the feed
ca: Contingut que voleu posar després de cada entrada al fil RSS

en: Content to put before each post in the feed
ca: Contingut que voleu afegir abans de cada entrada al fil de subscripció

en: Content type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
ca: Arxiu del tipus d'entrada que s'ha de mostrar a la ruta de navegació per a les taxonomies.

en: Continue learning
ca: Continua aprenent

en: Cooking time
ca: Temps de cuinat

en: Copied!
ca: S'ha copiat!

en: Copy all these settings to another site's %1$s tab and click "%1$s" there.
ca: Copieu tots els paràmetres a la pestanya "%1$s" d'un altre lloc web i feu clic a "%1$s" allí.

en: Copy error
ca: Error al text

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

en: Copy link to suggested article: %s
ca: Copia l'enllaç a l'article suggerit: %s

en: Cornerstone content
ca: Contingut fonamental

en: Cornerstone content should be the most important and extensive articles on your site.
ca: El contingut fonamental han de ser els articles més importants i extensos del vostre lloc.

en: Create %s file
ca: Crea el fitxer %s

en: Create a How-to guide in an SEO-friendly way. You can only use one How-to block per post.
ca: Creeu una guia de com-es-fa de manera amigable amb el SEO. Només es pot utilitzar un bloc de com-es-fa per entrada.

en: Create a Recipe in an SEO-friendly way. You can only use one Recipe block per post.
ca: Crea una recepta d'una manera favorable al SEO.  Només pots utilitzar un bloc de recepta per entrada.

en: Creates XML News Sitemaps
ca: Crea mapes de lloc XML de notícies

en: Creating redirects is a %s feature
ca: La creació de redireccions és una característica del %s

en: Credits
ca: Crèdits

en: Current date
ca: Data actual

en: Current day
ca: Dia actual

en: Current month
ca: Mes actual

en: Current or first category title
ca: Títol de la categoria actual o primera categoria

en: Current year
ca: Any actual

en: Dash
ca: Guió

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Date
ca: Data

en: Date archives
ca: Arxius de dates

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
ca: Els arxius per dates poden ser identificats en alguns casos com a contingut duplicat.

en: Deactivate %s
ca: Desactiva %s

en: Default Article type
ca: Tipus d'article predeterminat

en: Default Page type
ca: Tipus de pàgina per defecte

en: Default for %1$s (%2$s)
ca: Per defecte per a %1$s (%2$s)

en: Default for %2$s, currently: %1$s
ca: Valor predeterminat per a %2$s, actualment %1$s

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: Delete question
ca: Esborra una pregunta

en: Delete step
ca: Elimina el pas

en: Delete total time
ca: Esborra el temps total

en: Describe the duration of the instruction:
ca: Descriviu la durada de la instrucció:

en: Description
ca: Descripció

en: Desktop preview
ca: Previsualització d'escriptori

en: Desktop result
ca: Resultat a l'escriptori

en: Did you know %s also analyzes the different word forms of your keyphrase, like plurals and past tenses?
ca: Sabeu que %s també analitza les diferents formes de les paraules de la frase clau, com plurals i passats?

en: Disable
ca: Deshabilita

en: Disable SEO analysis
ca: Deshabilita l'anàlisi SEO

en: Disable readability analysis
ca: Deshabilita l'anàlisi de llegibilitat

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disabling Yoast SEO's XML sitemaps will not disable WordPress' core sitemaps. In some cases, this %1$s may result in SEO errors on your site%2$s. These may be reported in Google Search Console and other tools.
ca: Desactivar els mapes del lloc web XML del Yoast SEO no desactivarà els mapes del lloc web del nucli de WordPress. En alguns casos, això %1$spot generar errors de SEO al lloc web%2$s. Aquests errors poden aparèixer reflectits al Google Search Console i en altres eines.

en: Discover why readability is important for SEO.
ca: Descobriu per què la llegibilitat es important pel SEO.

en: Dismiss this alert
ca: Descarta aquesta alerta

en: Dismiss this item.
ca: Ignora aquest element.

en: Dismiss this notice
ca: Descarta aquest avís

en: Do not allow search engines to show %s in search results.
ca: No permeteu que els motors de cerca mostren %s als resultats de la cerca.

en: Do you want to outrank your competition? %1$s gives you awesome additional features that'll help you to set up your SEO strategy like a professional. Add synonyms and related keywords, use our Premium SEO analysis, the redirect manager and our internal linking tool. %1$s will also give you access to premium support.
ca: Voleu avançar a la vostra competència? El %1$s us dóna característiques addicionals que us ajudaran a definir una estratègia SEO com un professional. Afegiu sinònims i paraules clau relacionades, utilitzeu la nostra anàlisi SEO premium, el gestor de redireccions i la nostra eina d'enllaços interns. %1$s també us donarà accés al servei d'atenció premium.

en: Does your site represent a person or an organization?
ca: El vostre lloc representa a una persona o a una organització?

en: Does, or will, your site have multiple authors?
ca: El lloc web té o tindrà múltiples autors?

en: Easily insert Google Maps, a store locator, opening hours and more
ca: Inseriu fàcilment mapes de Google, un localitzador de botigues, horaris d'obertura i molt més

en: Easy redirect manager
ca: Gestor de redireccions senzill

en: Edit
ca: Edita

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ca: Edita «%s»

en: Edit Files
ca: Edita els fitxers

en: Edit snippet
ca: Edita la previsualització

en: Edit the content of your %s:
ca: Editeu el contingut del vostre %s:

en: Eight months ago
ca: Fa vuit mesos

en: Eleven months ago
ca: Fa onze mesos

en: Em dash
ca: Guió llarg

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: En dash
ca: Guió mitjà

en: Enable Breadcrumbs for your theme
ca: Habilita les rutes de navegació per al tema

en: Enable the XML sitemaps that %s generates.
ca: Habiliteu els mapes de lloc XML que genera %s.

en: Enable this feature if you want Facebook and other social media to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
ca: Activeu aquesta funció si vols que Facebook i altres mitjans socials mostrin una visualització prèvia amb imatges i un extracte de text quan es comparteixi un enllaç al vostre lloc web.

en: Enable this feature if you want Twitter to display a preview with images and a text excerpt when a link to your site is shared.
ca: Activeu aquesta funció si voleu que Twitter mostri una visualització prèvia amb imatges i un extracte de text quan es comparteixi un enllaç al vostre lloc.

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enhance the experience of sharing posts with videos
ca: Milloreu l'experiència de compartir entrades amb vídeos

en: Enhanced Slack sharing
ca: Ús compartit millorat de slack

en: Enter a description
ca: Afegeix una descripció

en: Enter a focus keyphrase to calculate the SEO score
ca: Introduïu una paraula clau per calcular la puntuació SEO

en: Enter a question
ca: Introdueix una pregunta

en: Enter a recipe description
ca: Introduïu una descripció de la recepta

en: Enter a recipe name
ca: Introduïu un nom de recepta

en: Enter a step description
ca: Introdueix una descripció del pas

en: Enter a step title
ca: Introduïu un títol per al pas

en: Enter an ingredient
ca: Introduir un ingredient

en: Enter step
ca: Introduïu un pas

en: Enter the %1$sSite ID%2$s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
ca: Indroduïu %1$sl'ID del lloc web%2$s els paràmetres del qual voleu utilitzar com a paràmetres per defecte per a tots els llocs que afegiu a la xarxa. Deixeu-ho en blanc si no en voleu cap (s'utilitzaran els paràmetres per defecte de l'extensió)

en: Enter the answer to the question
ca: Introdueix la resposta a la pregunta

en: Environment
ca: Entorn

en: Error 404: Page not found
ca: Error 404: Pàgina no trobada

en: Error details
ca: Detalls de l'error

en: Error details: %1$s %2$s %3$s
ca: Detalls de l'error:  %1$s %2$s %3$s

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Error stack trace
ca: Seguiment de la pila d'errors

en: Est. reading time
ca: Temps estimat de lectura

en: Even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
ca: Si bé podeu definir el paràmetre dels meta robots aquí, la configuració global del lloc a la secció de privacitat l'ha definit com a no indexable i, per tant, els canvis que feu aquí no tindran cap efecte.

en: Everything you need for Google News
ca: Tot el que necessiteu per al Google News

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Excerpt only
ca: Només l'extracte

en: Existing %1$s Title
ca: Títol %1$s existent

en: Existing Yoast Meta Description
ca: Meta descripció existent

en: Expected an integer as input.
ca: S'espera un enter com a entrada.

en: Export settings
ca: Exporta els paràmetres

en: Export your %1$s settings
ca: Exporta els teus %1$s paràmetres

en: Export your %1$s settings here, to copy them on another site.
ca: Exporteu els paràmetres del %1$s aquí, per a copiar-los a un altre lloc web.

en: FAQ
ca: PMF

en: FAQ Page
ca: Pàgina de PMF

en: Facebook & Twitter
ca: Facebook i Twitter

en: Facebook Debugger
ca: Depurador del Facebook

en: Facebook Page URL
ca: URL de la pàgina de Facebook

en: Facebook preview
ca: Vista prèvia del Facebook

en: Facebook profile URL
ca: URL del perfil de Facebook

en: Facebook settings
ca: Paràmetres de Facebook

en: Features
ca: Característiques

en: Feedback
ca: Suggeriments

en: File editor
ca: Editor de fitxers

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter by Readability Score
ca: Fitra per puntuació de llegibilitat

en: Filter by SEO Score
ca: Filtra per puntuació SEO

en: Filter by content type
ca: Filtra per tipus de contingut

en: Filter posts list
ca: Filtra la llista d'entrades

en: Find out how Insights can help you improve your content.
ca: Descobriu com Insights us pot ajudar a millorar el contingut.

en: Find out how a rich snippet can improve visibility and click-through-rate.
ca: Esbrineu com un fragment de codi ric pot millorar la visibilitat i el percentatge de clics.

en: Find out how cornerstone content can help you improve your site structure.
ca: Apreneu com el contingut fonamental us ajudarà a millorar l'estructura del lloc web.

en: Find out how the text link counter can enhance your SEO.
ca: Esbrineu com el comptador d'enllaços de text pot millorar el vostre SEO.

en: Find out more about our %s integration.
ca: Trobeu més informació sobre la nostra integració amb %s.

en: Find out what words your audience uses to find you
ca: Esbrineu quines paraules utilitza el vostre públic per trobar-vos

en: Find relevant data about your content right in the Insights section in the Yoast SEO metabox. You’ll see what words you use most often and if they’re a match with your keywords!
ca: Cerqueu les dades rellevants sobre el vostre contingut just a la secció Insights de la metacaixa Yoast SEO. Veureu quines paraules utilitzeu més sovint i si coincideixen amb les paraules clau!

en: Finish this step
ca: Acaba aquest pas

en: Finish this workout and make sure the right pages are ranking with Yoast SEO Premium.
ca: Acabeu aquest exercici i assegureu-vos que les pàgines correctes estiguin classificades amb Yoast SEO Premium.

en: First-time SEO configuration
ca: Configuració inicial del SEO

en: Five months ago
ca: Fa cinc mesos

en: Focus keyphrase
ca: Frase clau objectiu

en: Focus keyphrase not set.
ca: La frase clau objectiu no està establerta.

en: Focus keyword
ca: Paraula clau principal

en: For this feature to work, %1$s needs to create a table in your database. We were unable to create this table automatically.
ca: Perquè aquesta característica funcioni, %1$s necessita crear una taula a la base de dades. No hem pogut crear aquesta taula automàticament.

en: Force rewrite titles
ca: Força la reescriptura dels títols.

en: Format-based archives
ca: Arxius basats en el format.

en: Four months ago
ca: Fa quatre mesos

en: Frequently Asked Questions
ca: Preguntes Freqüents

en: Get %s
ca: Obtè el %s

en: Get %s to unlock social previews!
ca: Obtingueu %s per desbloquejar previsualitzacions socials!

en: Get Premium
ca: Converteix-lo en Premium!

en: Get Yoast SEO Premium
ca: Aconseguiu Yoast SEO Premium

en: Get better search results in local search
ca: Aconseguiu millor resultats a la cerca local

en: Get more insights at %s
ca: Obteniu més informació a %s

en: Get real-time suggestions for internal links
ca: Aconseguiu suggeriments per a enllaços interns en temps real

en: Get related keyphrases
ca: Obté frases clau relacionades

en: Get relevant internal linking suggestions  — while you’re writing! The link suggestions metabox shows a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
ca: Obtingueu suggeriments d'enllaços interns rellevants  while mentre esteu escrivint! La caixa meta de suggeriments d'enllaços mostra una llista d'entrades al vostre blog amb contingut similar que pot ser interessant enllaçar.

en: Get started quickly with the %1$s %2$sconfiguration wizard%3$s!
ca: Comenceu ja mateix amb l'%2$sassistent de configuració%3$s del %1$s!

en: Get started with Yoast SEO's content analysis for Elementor!
ca: Comenceu amb l'analitzador de contingut del Yoast SEO per a l'Elementor.

en: Get the %s plugin now
ca: Ja podeu aconseguir l'extensió %s

en: Get your Baidu verification code in %1$sBaidu Webmaster Tools%2$s.
ca: Aconseguiu el codi de verificació de Baidu a les %1$seines per a administradors web de Baidu%2$s.

en: Get your Bing verification code in %1$sBing Webmaster Tools%2$s.
ca: Aconseguiu el codi de verificació de Bing a les %1$seines per a administradors web de Bing%2$s.

en: Get your Google verification code in %1$sGoogle Search Console%2$s.
ca: Aconseguiu el codi de verificació de Google a la %1$sconsola de cerca de Google%2$s.

en: Get your Yandex verification code in %1$sYandex Webmaster Tools%2$s.
ca: Aconseguiu el codi de verficació de Yandex a %1$sles eines per a administradors web de Yandex%2$s.

en: Getting your site in shape and keeping it SEO fit can be challenging. Let us help you get started by taking on the most common SEO challenges, with these step by step SEO workouts.
ca: Fer que el lloc estigui en forma i mantenir-lo en forma de SEO pot ser un repte. Deixeu-nos ajudar a començar fent front als reptes SEO més comuns, amb aquests exercicis de SEO pas a pas.

en: Go %s!
ca: Vés a %s!

en: Good
ca: Bo

en: Good SEO score
ca: Bona puntuació SEO

en: Good job!
ca: Bon treball!

en: Good job! We could detect no serious SEO problems.
ca: Bona feina! No hem detectat cap problema SEO seriós.

en: Good results
ca: Bons resultats

en: Google Ads
ca: Anuncis de Google

en: Google Page Speed Test
ca: Prova de velocitat de la pàgina de Google

en: Google Rich Results Test
ca: Prova de resultats enriquits de Google

en: Google has discontinued its Crawl Errors API. Therefore, any possible crawl errors you might have cannot be displayed here anymore. %1$sRead our statement on this for further information%2$s.
ca: Google ha suspès la seva API d'errors de rastreig. Per tant, els possibles errors de rastreig que pugueu tenir no es mostraran més aquí. %1$sLlegiu la nostra declaració sobre aquest tema per a obtenir més informació%2$s.

en: Google preview
ca: Vista prèvia del Google

en: Google shows your website's name in the search results, if you want to change it, you can do that here.
ca: Google mostra el nom del vostre lloc web als resultats de cerca, si voleu canviar-lo, podeu fer-ho des d'ací.

en: Google verification code
ca: Codi de verificació de Google

en: Google verification codes can only contain letters, numbers, hyphens, and underscores. %s
ca: Els codis de verificació del Google només poden contenir lletres, números, guions i guions baixos. %s

en: Got it
ca: Ho heu aconseguit

en: Great news: you can, with %1$s!
ca: Bones notícies: podeu, amb %1$s!

en: Great news: you can, with %s!
ca: Bones notícies: podeu, amb %s!

en: Great! You can activate your premium plugin(s) and receive updates.
ca: Molt bé! Podeu activar les vostres extensions premium i rebre actualitzacions.

en: Greater than sign
ca: Signe "major que"

en: HTML Validator
ca: Validador HTML

en: Has feedback
ca: Té suggeriments

en: Help on choosing the perfect focus keyphrase
ca: Ajuda triant la frase clau perfecta

en: Help on the author archives search results setting
ca: Ajuda referent al paràmetre de resultats de cerca per als arxius d'autors

en: Help on the authors without posts archive search results setting
ca: Ajuda referent al paràmetre dels resultats de cerca per als arxius d'autors sense entrades

en: Help on the category prefix setting
ca: Ajuda amb el paràmetre de prefixe de la categoria

en: Help on the date archives search results setting
ca: Ajuda referent al paràmetre dels arxius de dates als resultats de cerca

en: Help on this search results setting
ca: Ajuda referent a aquest paràmetre dels resultats de cerca

en: Help on: %s
ca: Ajuda amb: %s

en: Help us improve %s
ca: Ajudeu-nos a millorar el %s

en: Hey, your SEO is doing pretty well! Check out the stats:
ca: El vostre SEO està força bé! Comproveu les estadístiques:

en: Hide this item.
ca: Oculta aquest element.

en: Highlight this result in the text
ca: Remarque aquest resultat al text

en: Home
ca: Inici

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Homepage &amp; Posts page
ca: Pàgina d'inici i pàgina principal del blog

en: How to
ca: Com fer

en: How to insert breadcrumbs in your theme
ca: Com inserir la ruta de navegació al vostre tema

en: How-to
ca: Com fer

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
ca: Problema greu de SEO: esteu blocant l'accés als robots.

en: I don't want this site to show in the search results.
ca: No vull que el lloc aparegui als resultats de cerca.

en: If a Wikipedia page for you or your organization exists, add it too.
ca: Si existeix una pàgina de la Viquipedia sobre vòs o la vostra organització, afegiu-la també.

en: If the problem persists, please contact support.
ca: Si el problema continua, poseu-vos en contacte amb el suport tècnic.

en: If this is a live site, %1$sit is recommended that you figure out why the check failed.%2$s
ca: Si aquest lloc web està en funcionament, %1$ses recomana que mireu perquè la comprovació ha fallat%2$s

en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
ca: Si això és el que passa al vostre lloc, podeu decidir tant deshabilitar-lo (el que el fa redirigir a la pàgina d'inici), o afegir-li %s de manera que no aparegui als resultats de cerca.

en: If you are experiencing issues, %1$splease file a bug report%2$s and we'll do our best to help you out.
ca: Si esteu experimentant problemes, %1$senvieu un informe de l'error%2$s i farem tot el possible per ajudar-vos.

en: If you choose no, your author archives will be deactivated to prevent  duplicate content issues.
ca: Si trieu que no, els arxius de l'autor es deshabilitaran per a evitar problemes de contingut duplicat.

en: If you had a %s file and it was editable, you could edit it from here.
ca: Si tinguéssiu un fitxer %s i fos editable, el podríeu editar des d'aquí.

en: If you have already confirmed your website with Pinterest, you can skip the step below.
ca: Si ja heu confirmat el vostre lloc web a Pinterest, podeu ignorar el pas següent.

en: If you still need support and have an active subscription for this product, please email %s.
ca: Si encara necessiteu ajuda i teniu una subscripció activa per aquest producte, envieu-nos un correu electrònic a %s.

en: If you want search engines to show this site in their results, you must %1$sgo to your Reading Settings%2$s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
ca: Si voleu que els motors de cerca no incloguin el lloc al seus resultats, heu d'%1$sanar a les opcions de lectura%2$s i desactivar la casella Visibilitat als motors de cerca.

en: If you want to apply advanced <code>meta</code> robots settings for this page, please define them in the following field.
ca: Si voleu aplicar paràmetres de robots <code>meta</code> avançats per a aquesta pàgina, definiu-los en el següent camp.

en: If you want to double-check your %1$s settings, or change something, you can always %2$sreopen the configuration wizard%3$s.
ca: Si voleu comprovar la configuració de %1$s o canviar alguna cosa, sempre podreu %2$sobrir l'assistent de configuració%3$s.

en: If you want to outrank the competition in a specific town or region, check out our %1$s plugin! You’ll be able to easily insert Google maps, opening hours, contact information and a store locator. Besides that %1$s helps you to improve the usability of your contact page.
ca: Si voleu avançar els vostres competidors en una ciutat o regió específica, comproveu la nostra extensió %1$s. Podreu inserir fàcilment mapes de Google, hores d'obertura, informació de contacte i un localitzador de la botiga. A més d'això, %1$s us ajudarà a millorar la usabilitat de la pàgina de contacte.

en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
ca: Si teniu un blog d'un únic autor, l'arxiu de l'autor serà exactament el mateix que la vostra pàgina d'inici. Això es coneix com a %1$sproblema del contingut duplicat%2$s.

en: If your %s were writable, you could edit it from here.
ca: Si el vostre fitxer %s fos editable, podríeu editar-lo des d'aquí.

en: Image
ca: Imatge

en: Immediately pings Google on the publication of a new post
ca: Avisa Google immediatament al publicar una nova entrada

en: Import
ca: Importa

en: Import and Export
ca: Importa i exporta

en: Import from other SEO plugins
ca: Importa des d'altres extensions SEO

en: Import of settings is only supported on servers that run PHP 5.3 or higher.
ca: La importació de paràmetres només funciona en servidors que funcionen amb PHP 5.3 o superior.

en: Import settings
ca: Importa els paràmetres

en: Import settings from another %1$s installation by pasting them here and clicking "%2$s".
ca: Importa els paràmetres des d'una altra instal·lació de %1$s en enganxar-los aquí i fer clic a "%2$s".

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
ca: Importeu els paràmetres d'altres extensions SEO i exporteu els paràmetres per reutilitzar-los en un altre blog.

en: Improve sharing on Facebook and Pinterest
ca: Milloreu la compartició a Facebook i Pinterest

en: Improve the quality of your site search! Automatically helps your users find your cornerstone and most important content in your internal search results. It also removes noindexed posts & pages from your site’s search results.
ca: Milloreu la qualitat de la cerca del lloc web! Ajuda automàticament als usuaris a trobar el contingut més important en els resultats de la cerca interna. També elimina pàgines d'entrades no indexades dels resultats de cerca del vostre lloc web.

en: Improve your post with Yoast SEO
ca: Milloreu l'entrada amb el Yoast SEO

en: Improvements
ca: Millores

en: Includes a free MyYoast account which gives you access to our free SEO for Beginners course!
ca: Inclou un compte gratuït MyYoast que us dóna accés al nostre curs gratuït SEO per a principiants!

en: Increase your SEO reach
ca: Incrementeu el vostre abast SEO

en: Ingredients title
ca: Títol dels ingredients

en: Insert question
ca: Insereix una pregunta

en: Insert step
ca: Insereix un pas

en: Insights
ca: Detalls

en: Instagram URL
ca: URL a l'Instagram

en: Instagram profile URL
ca: URL del perfil d'Instagram

en: Install and activate
ca: Instal·la i activa

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installing and activating addons
ca: S'estan instal·lant i activant les extensions

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Instructions title
ca: títol de les Instruccions

en: Integrations
ca: Integracions

en: It looks like you aren't using our %1$s%2$s addon%3$s. %4$sUpgrade today%5$s to unlock more tools and SEO features to make your products stand out in search results.
ca: Sembla que no esteu utilitzant el nostre %1$s%2$s complement%3$s. %4$sActualitzeu avui%5$s per desbloquejar més eines i funcions SEO per fer que els vostres productes destaquin en els resultats de la cerca.

en: It looks like you've installed our %1$s%2$s addon%3$s. %4$sActivate it now%5$s to unlock more tools and SEO features to make your products stand out in search results.
ca: Sembla que heu instal·lat el nostre %1$s%2$s complement%3$s. %4$sActiveu-lo ara%5$s per desbloquejar més eines i funcions SEO per fer que els vostres productes destaquin en els resultats de la cerca.

en: It's highly recommended to have your postname in the URL of your posts and pages. Consider setting your permalink structure to %s.
ca: És altament recomanable que tingueu el nom de l'entrada a l'URL de les vostres entrades i pàgines. Considereu definir l'estructura dels enllaços permanents com a %s.

en: Item Page
ca: Pàgina d'article

en: Just another WordPress site
ca: Un altre lloc web amb el WordPress

en: Keep
ca: Manté

en: Keyphrase
ca: Frase clau

en: Keyphrase volume in the last 12 months on a scale from 0 to 100.
ca: Volum de la frase clau els darrers dotze mesos en una escala del 0 al 100.

en: Keyphrase:
ca: Frase clau:

en: Keyword Research
ca: Recerca de paraules clau

en: Keyword research is essential in any SEO strategy. You decide the search terms you want to be found for, and figure out what words your audience uses to find you. Great keyword research tells you what content you need to start ranking for the terms you want to rank for. Make sure your efforts go into the keywords you actually have a chance at ranking for! The %1$s walks you through this process, step by step.
ca: La recerca de paraules clau és essencial en qualsevol estratègia de SEO. Podeu decidir els termes de cerca per als quals voleu que us trobin, i comprendre quines paraules utilitza el vostre públic per trobar-vos. Una bona recerca de paraules clau us indica el contingut que necessiteu per començar a posicionar-vos amb els termes que us interessen. Assegureu-vos que els vostres esforços es concentren en les paraules clau en les que teniu opcions de posicionar-vos! El %1$s us guiarà a través d’aquest procés, pas a pas.

en: Keyword research training
ca: Curs de recerca de paraules clau

en: Last month
ca: El mes passat

en: Latest blog posts on %1$s
ca: Darreres entrades a %1$s

en: Learn SEO
ca: Aprèn SEO

en: Learn about why permalinks are important for SEO.
ca: Apreneu perquè els enllaços permanents són importants per al SEO.

en: Learn how the SEO analysis can help you rank.
ca: Apreneu com l'anàlisi SEO us ajudarà a posicionar-vos.

en: Learn more about Cornerstone Content.
ca: Apreneu més sobre el contingut fonamental.

en: Learn more about advanced meta robots settings on our help page.
ca: Més informació sobre paràmetres avançats dels meta robots a la nostra pàgina d'ajuda.

en: Learn more about canonical URLs on our help page.
ca: Més informació sobre els URL a la nostra pàgina d'ajuda.

en: Learn more about marking a link as nofollow or sponsored.
ca: Apreneu més sobre els enllaços marcats com a nofollow o patrocinats.

en: Learn more about page or content types
ca: Apreneu més sobre els tipus de pàgina o de contingut

en: Learn more about structured data with Schema.org
ca: Apreneu més sobre les dades estructurades amb Schema.org

en: Learn more about the Media and attachment URLs setting
ca: Apreneu més sobre el paràmetre d'URLs de mèdia i adjunts

en: Learn more about the RSS feed setting
ca: Apreneu més sobre el paràmetre del fil RSS

en: Learn more about the Webmaster Tools verification
ca: Apreneu més sobre la verificació de les Eines per a Webmasters

en: Learn more about the archives setting
ca: Apreneu més sobre el paràmetre dels arxius

en: Learn more about the available variables
ca: Apreneu més sobre les variables disponibles

en: Learn more about the benefits of optimized SEO data.
ca: Apreneu més sobre els beneficis de les dades SEO optimitzades.

en: Learn more about the breadcrumbs title setting on our help page.
ca: Més informació sobre el paràmetre del títol de la ruta de navegació a la nostra pàgina d'ajuda.

en: Learn more about the no-follow setting on our help page.
ca: Més informació sobre el paràmetre no-follow a la nostra pàgina d'ajuda.

en: Learn more about the no-index setting on our help page.
ca: Més informació sobre el paràmetre no-index a la nostra pàgina d'ajuda.

en: Learn more about the readability analysis
ca: Obteniu més informació sobre l'anàlisi de lectura.

en: Learn more about the related keyphrases trend
ca: Obteniu més informació sobre la tendència de les frases clau relacionades

en: Learn more about the related keyphrases volume
ca: Obteniu més informació sobre el volum de les frases clau relacionades

en: Learn more about the schema settings
ca: Més informació sobre les opcions de schema.org

en: Learn more about the special pages setting
ca: Apreneu més sobre el paràmetre de les pàgines especials

en: Learn more about your social profiles settings
ca: Llegiu més sobre els paràmetres dels perfils socials

en: Left angle quotation mark
ca: Cometa angular esquerra

en: Less than sign
ca: Signe "menor que"

en: Link
ca: Enllaç

en: Link edited.
ca: S'ha editat l'enllaç.

en: Link inserted.
ca: S'ha inserit l'enllaç.

en: Link removed.
ca: S'ha suprimit l'enllaç.

en: Link suggestions
ca: Suggeriments d'enllaços

en: LinkedIn URL
ca: URL al LinkedIn

en: LinkedIn profile URL
ca: URL del perfil de Linkedln

en: List your Frequently Asked Questions in an SEO-friendly way. You can only use one FAQ block per post.
ca: Llista les preguntes freqüents d'una manera compatible amb el SEO. Només podeu usar un bloc de preguntes freqüents per entrada.

en: Low asterisk
ca: Asterisc baix

en: MailChimp signup failed:
ca: Ha fallat el registre al MailChimp

en: Make %1$s primary %2$s
ca: Fes %1$s %2$s primari

en: Make primary
ca: Fes primària

en: Make sure to save your %s for changes to take effect
ca: Assegureu-vos de desar les %s perquè els canvis tinguin efecte

en: Make sure you don't miss out on traffic!
ca: Assegureu-vos de no perdre tràfic!

en: Make videos responsive through enabling fitvids.js
ca: Feu els vídeos responsius a habilitant fitvids.js

en: Make your products stand out in Google
ca: Feu que els vostres productes destaquin a Google

en: Manage your %s subscription on MyYoast
ca: Gestiona la subscripció %s a My Yoast

en: Mark as cornerstone content
ca: Marca com a contingut fonamental

en: Mark the most important %1$s as 'cornerstone content' to improve your site structure. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
ca: Marque la %1$s més important  com a «contingut fonamental» per a millorar l'estructura del vostre lloc web. %2$sLlegiu més sobre contingut fonamental%3$s.

en: Mark these articles as cornerstone content
ca: Marca aquests articles com a contingut fonamental

en: Mark this result in the text
ca: Marca el resultat al text

en: Marking links with nofollow/sponsored has been disabled for WordPress installs < 5.4.
ca: Marcar enllaços amb nofollow/sponsored s'ha desactivat per a instal·lacions de WordPress inferiors a la 5.4.

en: Marks are disabled in current view
ca: Les marques estan deshabilitades en la vista actual

en: Media
ca: Mèdia

en: Media & attachment URLs
ca: Mèdia i URLs d'adjunts

en: Medical Web Page
ca: Pàgina web mèdica

en: Meta description
ca: Meta descripció

en: Meta description not set.
ca: No s'ha definit cap descripció meta

en: Meta description preview:
ca: Previsualització de la descripció meta:

en: Meta description to use for Author page
ca: Descripció meta a utilitzar en la pàgina de l'autor

en: Meta robots advanced
ca: Meta Robots avançat

en: Method %1$s() does not exist in class %2$s
ca: El mètode %1$s() no existeix a la classe %2$s

en: Middle dot
ca: Punt volat

en: Mobile preview
ca: Previsualització mòbil

en: Mobile result
ca: Resultat al mòbil

en: Mobile-Friendly Test
ca: Prova de compatibilitat amb dispositius mòbils

en: Modified
ca: Modificat

en: Modify your %s description by editing it right here...
ca: Modifica la descripció del %s editant-la aquí mateix…

en: Modify your %s title by editing it right here...
ca: Modifica el títol del %s editant-lo aquí mateix…

en: Modify your meta description by editing it right here
ca: Modifiqueu la descripció meta editant-la aquí.

en: Modify your social description by editing it right here.
ca: Modifiqueu la descripció social editant-la aquí mateix.

en: More information %1$sabout %3$s%2$s
ca: Més infomració %1$squan a %3$s%2$s

en: More information about %1$s
ca: Més informació quant a %1$s

en: Move question down
ca: Mou la pregunta avall

en: Move question up
ca: Mou la pregunta amunt

en: Move step down
ca: Mou avall

en: Move step up
ca: Mou amunt

en: Multiple authors
ca: Múltiples autors

en: Multiple keyphrases
ca: Múltiples frases clau

en: MySpace URL
ca: URL al MySpace

en: MySpace profile URL
ca: URL del perfil de MySpace

en: Name
ca: Nom

en: Need support?
ca: Necessiteu assistència?

en: Needs improvement
ca: Necessita millorar

en: Network Settings
ca: Paràmetres de la xarxa

en: New
ca: Nou

en: New %1$s Title
ca: Nou %1$s títol

en: New Yoast Meta Description
ca: Nova meta descripció

en: New question added
ca: Nova pregunta afegida

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
ca: Els nous llocs a la xarxa hereten els seus paràmetres SEO d'aquest lloc web

en: New step added
ca: Nou pas afegit

en: New: Yoast SEO for Elementor
ca: Nou: Yoast SEO per a l'Elementor

en: News Article
ca: Article de notícies

en: Next
ca: Següent

en: Nine months ago
ca: Fa nou mesos

en: No %1$s plugins have been installed. You don't seem to own any active subscriptions.
ca: No s'ha instal·lat cap extensió de %1$s. No sembla que tingueu cap subscripció activa.

en: No Archive
ca: No arxives

en: No Focus Keyphrase
ca: Cap frase clau principal

en: No Image Index
ca: No indexes imatges

en: No JSON object was returned.
ca: No s'ha tornat cap objecte JSON.

en: No ads!
ca: Sense anuncis!

en: No focus keyword was entered
ca: No s'ha introduït cap paraula clau.

en: No more dead links
ca: Ni un enllaç mort més

en: No more dead links a.k.a. 404 pages
ca: Sense cap enllaç mort (també conegut com a pàgines 404)

en: No new notifications.
ca: No hi ha notificacions noves

en: No numeric value was received.
ca: No s'ha rebut cap valor numèric

en: No settings found.
ca: No s'han trobat paràmetres.

en: No site has been selected to restore.
ca: No s'ha seleccionat cap lloc per restaurar.

en: No title
ca: Sense títol

en: No, I don't want to allow you to track my site data.
ca: No, no vull permetre que feu un seguiment de les dades del meu lloc.

en: None
ca: Cap

en: Not activated
ca: No està activada

en: Not all required fields are given. Missing field %1$s
ca: No s'han proporcionat tots els camps obligatoris. Falta el camp %1$s

en: Not available
ca: No està disponible

en: Not showing %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
ca: No mostrar els %1$s en els resultats de cerca tècnicament significa que tindran un meta robots %2$s i que s'exclouran dels mapes del lloc XML. %3$sMés informació sobre els paràmetres de resultats de cerca%4$s.

en: Not showing the archive for %1$s in the search results technically means those will have a %2$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %3$sMore info on the search results settings%4$s.
ca: No mostrar els fitxers de %1$s en els resultats de cerca tècnicament significa que tindran un meta robots %2$s i que s'exclouran dels mapes del lloc XML. %3$sMés informació sobre els paràmetres de resultats de cerca%4$s.

en: Not showing the archive for authors in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
ca: No mostrar l'arxiu dels autors als resultats de cerca significa tècnicament que tindran una etiqueta meta robots %1$s i s'exclouran del mapa de lloc XML. %2$sMés informació sobre els paràmetres dels resultats de cerca%3$s.

en: Not showing the archives for authors without posts in the search results technically means those will have a %1$s robots meta and will be excluded from XML sitemaps. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
ca: No mostrar els fitxers d'autor sense entrades en els resultats de cerca significa que tindran un meta robots %1$s i que s'exclouran dels mapes del lloc XML. %2$sMés informació sobre els paràmetres de resultats de cerca%3$s.

en: Not showing the date archives in the search results technically means those will have a %1$s robots meta. %2$sMore info on the search results settings%3$s.
ca: No mostrar els arxius de data als resultats de recerca tècnicament vol dir que tindran un %1$s robots meta. %2$sMés informació als paràmetres de resultats de la cerca%3$s.

en: Not supported!
ca: No és compatible!

en: Note that links to archives might be still output by your theme and you would need to remove them separately.
ca: Tingueu en compte que és possible que els enllaços als arxius es generen pel vostre tema, i els hàgeu de suprimir per separat.

en: Note: You can always choose to enable / disable them for your theme below. This setting will not apply to breadcrumbs inserted through a widget, a block or a shortcode.
ca: Nota: podeu habilitar o deshabilitar-les per al vostre tema més avall. Aquesta preferència no s'aplicarà a les rutes de navegació inserides mitjançant un giny, un bloc o un shortcode.

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Number of internal links linking to this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
ca: Número d'enllaços interns enllaçant a aquesta entrada. Mireu el text "Columnes del Yoast" a la pestanya d'ajuda per a més informació.

en: Number of outgoing internal links in this post. See "Yoast Columns" text in the help tab for more info.
ca: Quantitat d'enllaços interns en aquesta entrada. Llegiu el text "Columnes del Yoast" a la pestanya d'ajuda si voleu més informació.

en: OK
ca: D'acord

en: OK SEO score
ca: Puntuació SEO acceptable

en: Off
ca: Desactivat

en: On
ca: Activat

en: On this page, you can change the name of your site and choose which separator to use. The separator will display, for instance, between your post title and site name. Symbols are shown in the size they'll appear in the search results. Choose the one that fits your brand best or takes up the least space in the snippets.
ca: En aquesta pàgina, podeu canviar el nom del lloc web i triar quin separador utilitzar. El separador es mostrarà, per exemple, entre el títol de l'entrada i el nom del lloc web. Els símbols es mostren de la mida en que es veuran els resultats de cerca. Trieu el que encaixi millor amb la marca o ocupe menys espai als fragments de text.

en: On your site you have a few articles that are %1$sthe%2$s most important. You want to rank highest in Google with these articles. At Yoast, we call these articles cornerstone articles. Take the following 6 steps in order to start ranking with your cornerstone articles!
ca: Al lloc web teniu alguns articles que són %1$sels%2$s més importants. Voleu classificar-vos al més alt de Google amb aquests articles. A Yoast, anomenem aquests articles fonamentals. Feu els sis passos següents per començar a classificar-vos amb els vostres articles fonamentals!

en: Once Weekly
ca: Una vegada a la setmana

en: Once you add a bit more copy, we'll give you a list of words that occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on.
ca: Un cop afegiu una mica més de contingut escrit, us donarem una llista de les paraules que més apareixen al contingut. Aquestes donen una indicació de sobre què centra el vostre contingut.

en: Once you're certain your site is OK, you can clean up. This will remove all the original data.
ca: Quan estigueu segurs que el vostra lloc web està OK, podeu netejar les dades. Això esborrarà les dades originals.

en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please click the button again to re-start the process.
ca: Vaja, s'ha produït un error i no hem pogut completar l'optimització de les vostres dades de SEO. Torneu a fer clic al botó per reiniciar el procés.

en: Oops, something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please make sure to activate your subscription in MyYoast by completing %1$sthese steps%2$s.
ca: Vaja, alguna cosa ha anat malament i no hem pogut completar l'optimització de les vostres dades SEO. Assegureu-vos d'activar la vostra subscripció a MyYoast completant %1$saquests passos%2$s.

en: Open
ca: Obre

en: Open in new tab
ca: Obre en una pestanya nova

en: Optimize SEO Data
ca: Optimitza dades SEO

en: Optimize your site for Google News
ca: Optimitzeu el vostre lloc web per a Google News

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
ca: Optimitzeu els vostres videos per a mostrar-los als resultats de la cerca i obteniu més clics.

en: Optimizing SEO data... This may take a while.
ca: Optimització de les dades de SEO... Això pot trigar una estona.

en: Option A: My site is live and ready to be indexed
ca: Opció A: el meu lloc ja està a punt i està preparat per ser indexat

en: Option B: My site is under construction and should not be indexed
ca: Opció B: el meu lloc està en construcció i encara no s'ha d'indexar

en: Optional. Customize how you want to describe the duration of the instruction
ca: Opcional. Personalitzeu com voleu descriure la durada de la instrucció

en: Optional. This can give you better control over the styling of the steps.
ca: Opcional. Això us pot donar un millor control sobre el disseny dels pasos.

en: Organization
ca: L'organització

en: Organization logo
ca: Logotip de l'organització

en: Organization name
ca: Nom de l'organització

en: Organization or person
ca: Organització o persona

en: Organization social profiles
ca: Perfils socials de l'organització

en: Other benefits of %s for you:
ca: Altres avantatges de %s:

en: Outgoing internal links
ca: Enllaços interns sortints

en: Outrank the competition with %s
ca: Avanceu a la vostra competència amb %s

en: Page
ca: Pàgina

en: Page %1$d of %2$d
ca: Pàgina %1$d de %2$d

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Page URL/Slug
ca: URL de la pàgina

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page number
ca: Número de pàgina

en: Page type
ca: Tipus de pàgina

en: Parent title
ca: Títol del pare

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Person
ca: Persona

en: Person logo / avatar
ca: Logotip / avatar de la persona

en: Personal info
ca: Informació personal

en: Pinterest Rich Pins Validator
ca: Validador de Rich Pins de Pinterest

en: Pinterest URL
ca: URL al Pinterest

en: Pinterest confirmation
ca: Confirmació de Pinterest

en: Pinterest confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
ca: Els codis de confirmació del Pinterest només poden contenir lletres de la A a la F, números, guions i guions baixos. %s

en: Pinterest profile URL
ca: URL del perfil de Pinterest

en: Pinterest settings
ca: Paràmetres de Pinterest

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Pinterest.
ca: El Pinterest utilitza les mateixes metadades d'Open Graph que Facebook, per tant assegureu-vos de mantenir el paràmetre "Afegeix metadades d'Open Graph" a la pestanya de Facebook si voleu optimitzar el lloc web per a Instagram.

en: Please check the format of the Facebook Page URL you entered. %s
ca: Comproveu el format de l’URL de la pàgina del Facebook que heu introduït. %s

en: Please check the format of the Instagram URL you entered. %s
ca: Comproveu el format de l’URL de l'Instagram que heu introduït. %s

en: Please check the format of the Linkedin URL you entered. %s
ca: Comproveu el format de l’URL del Linkedin que heu introduït. %s

en: Please check the format of the MySpace URL you entered. %s
ca: Comproveu el format de l’URL del MySpace que heu introduït. %s

en: Please check the format of the Pinterest URL you entered. %s
ca: Comproveu el format de l’URL del Pinterest que heu introduït. %s

en: Please check the format of the Wikipedia URL you entered. %s
ca: Comproveu el format de l’URL de la Wikipedia que heu introduït. %s

en: Please check the format of the Youtube URL you entered. %s
ca: Comproveu el format de l’URL del YouTube que heu introduït. %s

en: Please check your posts and pages and see if the metadata was successfully imported.
ca: Comproveu les entrades i les pàgines per assegurar-vos que les metadades s'han importat correctament.

en: Please confirm below that you would like to install %s on this site.
ca: Confirmeu que voleu instal·lar %s en aquest lloc web.

en: Please don't show me this notification anymore
ca: No mostres més aquesta notificació

en: Please enter a focus keyphrase first to get related keyphrases
ca: Introduïu una frase clau principal per obtenir altres frases clau relacionades

en: Please make a backup of your database before starting this process.
ca: Feu una còpia de seguretat de la vostra base de dades abans de començar aquest procés.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below.
ca: Afegiu una descripció meta editant la previsualització inferior.

en: Please provide a meta description by editing the snippet below. If you don’t, Google will try to find a relevant part of your post to show in the search results.
ca: Introduïu una descripció meta editant el fragment a sota. Si no ho feu, Google intentarà trobar una part rellevant de l'entrada per a mostrar-la als resultats de cerca.

en: Please provide an SEO title by editing the snippet below.
ca: Afegiu un títol SEO editant la previsualització inferior.

en: Please read %1$sthis help article%2$s to find out how to resolve this problem.
ca: Llegiu %1$saquest article d'ajuda%2$s per saber com resoldre aquest problema.

en: Please select a user below to make your site's meta data complete.
ca: Error: Seleccioneu un usuari a sota per completar les meta dades del vostre lloc.

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
ca: Seleccioneu un tipus d'entrada vàlida per a la taxonomia "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
ca: Seleccioneu una taxonomia vàlida per al tipus d'entrada «%s»

en: Please specify if your site is under construction or already active.
ca: Si us plau, indiqueu si el lloc web es troba en construcció o actiu.

en: Please specify what content types you would like to appear in search engines. If you do not know the differences between these, it's best to choose the default settings.
ca: Especifiqueu els tipus de contingut que voleu que apareiguin als motors de cerca. Si no sabeu la diferència entre ells, el millor és deixar els paràmetres predeterminats.

en: Please upgrade your WordPress version or install the Gutenberg plugin to get this %1$s feature.
ca: Actualitzeu la vostra versió del WordPress o instal·leu el plugin del Gutenberg per obtenir aquesta funció del %1$s.

en: Please wait while %1$s connects to %2$s to get related keyphrases...
ca: Espereu mentre el %1$s es connecta al %2$s per obtenir les frases clau relacionades...

en: Plugin:
ca: Extensió:

en: Post Content
ca: Contingut de l'entrada

en: Post Noindexed
ca: Entrada no indexable

en: Post Status
ca: Estat de l'entrada

en: Post day
ca: Dia de l'entrada

en: Post doesn't exist.
ca: L'entrada no existeix.

en: Post has an invalid Content Type: %s.
ca: L'entrada té un tipus de contingut invàlid: %s.

en: Post is set to noindex.
ca: L'entrada està configurada com a no indexable.

en: Post month
ca: Mes de l'entrada

en: Post type (plural)
ca: Tipus de contingut (plural)

en: Post type (singular)
ca: Tipus de contingut (singular)

en: Post year
ca: Any de l'entrada

en: Posts
ca: Entrades

en: Posts %1$swithout%2$s a focus keyphrase
ca: Entrades %1$sense%2$s una frase clau principal

en: Posts list
ca: Llista d'entrades

en: Posts list navigation
ca: Navegació per la llista d'entrades

en: Posts that should not show up in search results
ca: Entrades que no haurien de mostrar-se als resultats de la cerca

en: Posts with the SEO score: %s
ca: Entrades amb puntuació SEO: %s

en: Prefix for Archive breadcrumbs
ca: Prefix per a la ruta de navegació dels arxius

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
ca: Prefix per a la ruta de navegació de la pàgina de cerca

en: Prefix for archive pages:
ca: Prefix per a les pàgines d'arxius:

en: Prefix for breadcrumbs:
ca: Prefix per a les rutes de navegació:

en: Prefix for search result pages:
ca: Prefix per les pàgines dels resultats de cerca:

en: Prefix for the breadcrumb path
ca: Prefix per a la ruta de navegació

en: Premium support
ca: Suport premium

en: Prep time
ca: Temps de preparació

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ca: Previsualitza «%s»

en: Preview as:
ca: Vista prèvia com a:

en: Preview your page in Facebook and Twitter
ca: Previsualitzeu la pàgina al Facebook i al Twitter.

en: Previous
ca: Anterior

en: Price
ca: Preu

en: Primary
ca: Primari

en: Primary %s
ca: %s primari

en: Primary category
ca: Categoria principal

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new sites.
ca: Alguns paràmetres sensitius respecte a la privacitat (administrador al FB entre altres), específics dels temes (com la reescriptura del títol) i alguns altres paràmetres específics no s'importaran als nous blogs.

en: Problems
ca: Problemes

en: Profile Page
ca: Pàgina de perfil

en: Prominent words
ca: Paraules destacades

en: Provide an image of the organization logo
ca: Proporcioneu una imatge del logotip d'organització

en: Publication date
ca: Data de publicació

en: QA Page
ca: Pàgina de preguntes i respostes

en: REST API: Head endpoint
ca: API REST: extrem de la capçalera

en: RSS feed settings
ca: Paràmetres del fil de subscripció RSS

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
ca: Posicioneu-vos millor localment i al Google Maps, sense esforçar-vos gaire.

en: Rank better with synonyms & related keyphrases
ca: Aconseguiu un millor posicionament amb sinònims i frases clau relacionades.

en: Rank with articles you want to rank with
ca: Ordena amb articles amb els quals voleu classificar

en: Rating
ca: Valoració

en: Rating: %s
ca: Valoració: %s

en: Read more about Schema.
ca: Llegiu més sobre Schema.

en: Read more about how %s works.
ca: Llegiu més sobre com funciona el %s.

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
ca: Llegiu més sobre com l'enllaçat intern pot millorar l'estructura del lloc web.

en: Read more about our usage tracking.
ca: Llegiu més sobre el nostre seguiment d'ús

en: Read more like this on our SEO blog
ca: Llegiu més sobre això al nostre blog de SEO

en: Read our %1$sultimate guide to keyword research%2$s to learn more about keyword research and keyword strategy.
ca: Llegeix la nostra%1$sguia definitiva per a la recerca de paraules clau%2$s per aprendre més sobre la recerca i estratègia de paraules clau.

en: Read why XML Sitemaps are important for your site.
ca: Llegiu perquè els mapes de lloc XML són importants per al vostre lloc web.

en: Readability
ca: Llegibilitat

en: Readability analysis
ca: Anàlisi de llegibilitat

en: Readability analysis:
ca: Anàlisi de lectura:

en: Readability score
ca: Puntuació de llegibilitat

en: Readability: %s
ca: Llegibilitat: %s

en: Real Estate Listing
ca: Anunci immobiliari

en: Received internal links
ca: Enllaços interns rebuts

en: Recipe cooking time
ca: Temps de cuinat de la recepta

en: Recipe description
ca: Descripció de la recepta

en: Recipe ingredient(s)
ca: Ingredient(s) de la recepta

en: Recipe instructions
ca: Instruccions de la recepta

en: Recipe prep time
ca: Temps de preparació de la recepta

en: Redirect attachment URLs to the attachment itself?
ca: Voler redirigir els URLs dels adjunts directament a l'adjunt?

en: Redirect manager
ca: Gestor de redireccions

en: Regular
ca: Normal

en: Related keyphrase
ca: Paraula clau relacionada

en: Related keyphrases
ca: Paraules clau relacionades

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove highlight from the text
ca: Elimineu el remarcat del text

en: Remove image
ca: Suprimeix la imatge

en: Remove keyphrase
ca: Suprimeix la frase clau

en: Remove marks in the text
ca: Elimina les marques al text

en: Remove the categories prefix?
ca: Suprimiu el prefix de la categoria

en: Remove the image
ca: Suprimeix la imatge

en: Removes the focus keyphrase section from the metabox and disables all SEO-related suggestions.
ca: Elimina la pestanya de paraula clau de la caixa meta i deshabilita tots els suggeriments relacionats amb SEO.

en: Removes the readability analysis section from the metabox and disables all readability-related suggestions.
ca: Elimina la pestanya de llegibilitat de la caixa meta i deshabilita tots els suggeriments relacionats amb la llegibilitat.

en: Replace image
ca: Reemplaça la imatge

en: Replaced with a custom taxonomies description
ca: S'ha reemplaçat per una descripció personalitzada de les taxonomies.

en: Replaced with a posts custom field value
ca: S'ha reemplaçat pel valor d'un camp personalitzat

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
ca: S'ha reemplaçat per una llista de taxonomies personalitzades, separades per comes.

en: Replaced with the category description
ca: Reemplaçat per la descripció de la categoria

en: Replaced with the content type plural label
ca: Reemplaçat per l'etiqueta del tipus d'entrada en plural.

en: Replaced with the content type single label
ca: Reemplaçat per l'etiqueta del tipus d'entrada en singular.

en: Replaced with the current date
ca: Reemplaçat per la data actual

en: Replaced with the current day
ca: Reemplaçat pel dia actual

en: Replaced with the current month
ca: Reemplaçat pel mes actual

en: Replaced with the current page number
ca: Reemplaçat amb el número de pàgina actual

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
ca: Reemplaçat pel número de pàgina actual amb context (p. ex. pàgina 2 de 4)

en: Replaced with the current page total
ca: Reemplaçat amb el nombre total de pàgines

en: Replaced with the current search phrase
ca: Reemplaçat per la frase de cerca actual

en: Replaced with the current tag/tags
ca: S'ha reemplaçat  per l'etiqueta (o etiquetes) actual

en: Replaced with the current year
ca: Reemplaçat per l'any actual

en: Replaced with the date of the post/page
ca: Reemplaçat per la data de l'entrada o de la pàgina

en: Replaced with the day the post was published
ca: Substituït pel dia en què es va publicar l'entrada

en: Replaced with the first name of the author
ca: Substituït pel nom de l'autor

en: Replaced with the last name of the author
ca: Substituït pel cognom de l'autor

en: Replaced with the month the post was published
ca: Substituït pel mes en què es va publicar l'entrada

en: Replaced with the normal title for an archive generated by WordPress
ca: Subsituït pel títol normal per a un arxiu generat pel WordPress

en: Replaced with the permalink
ca: Substituït per l'enllaç permanent

en: Replaced with the post categories (comma separated)
ca: Reemplaçat per les categories de l'entrada (separades per coma)

en: Replaced with the post content
ca: Substituït pel contingut de l'entrada

en: Replaced with the post/page ID
ca: Reemplaçat amb l'identificador de l'entrada/pàgina

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
ca: Reemplaçat per la informació biogràfica de l'autor de l'entrada o la pàgina

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
ca: Reemplaçat pel nom públic de l'autor de l'entrada

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
ca: Reemplaçat pel resum de l'entrada/pàgina (o autogenerat si no existeix)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
ca: Reemplaçat pel resum de l'entrada o pàgina (sense autogeneració)

en: Replaced with the post/page modified time
ca: Reemplaçat per la data de modificació de l'entrada o pàgina

en: Replaced with the posts focus keyphrase
ca: Reemplaçat amb la frase clau de l'entrada

en: Replaced with the primary category of the post/page
ca: Se substituirà per la categoria primària de l'entrada o de la pàgina

en: Replaced with the slug which caused the 404
ca: S'ha reemplaçat per l'URL que havia causat el 404

en: Replaced with the tag description
ca: Reemplaçat per la descripció de l'etiqueta

en: Replaced with the term ancestors hierarchy
ca: S'ha reemplaçat per la jerarquia de termes ancestres

en: Replaced with the term description
ca: Reemplaçat per la descripció del terme

en: Replaced with the term name
ca: S'ha reemplaçat pel nom del terme

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
ca: Reemplaçat pel títol de la pàgina pare de la pàgina actual

en: Replaced with the title of the post/page
ca: Reemplaçat pel títol de l'entrada/pàgina

en: Replaced with the year the post was published
ca: Substituït per l'any en què es va publicar l'entrada

en: Report
ca: Informe

en: Request URL
ca: URL de sol·licitud

en: Request method
ca: Mètode de sol·licitud

en: Request method %1$s is not valid.
ca: El mètode de petició %1$s no és vàlid.

en: Required by %s
ca: Requerit pel %s

en: Response
ca: Resposta

en: Restore Site
ca: Restaura el lloc

en: Restore site to defaults
ca: Restaura el lloc als paràmetres per defecte

en: Return to your %s
ca: Torna a %s

en: Revise this step
ca: Revisa aquest pas

en: Rewrite titles
ca: Reescriptura de títols

en: Right angle quotation mark
ca: Cometa angular dreta

en: SEO Settings
ca: Configuració SEO

en: SEO Title
ca: Títol SEO

en: SEO Workouts
ca: Exercicis SEO

en: SEO analysis
ca: Anàlisi SEO

en: SEO analysis:
ca: Anàlisi SEO:

en: SEO data optimization complete
ca: S'ha completat l'optimització de dades SEO

en: SEO data optimization is disabled for non-production environments.
ca: L'optimització de dades de SEO està desactivada per a entorns que no són de producció.

en: SEO issue: The featured image should be at least 200 by 200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
ca: Problema de SEO: La imatge destacada ha de ser de 200x200 com a mínim per a què Facebook i altres xarxes socials la utilitzen.

en: SEO score
ca: Puntuació SEO

en: SEO score: %s
ca: Puntuació SEO:  %s

en: SEO settings configured
ca: Paràmetres de SEO configurats

en: SEO title
ca: Títol SEO

en: SEO title preview
ca: Previsualització del títol SEO

en: SEO title preview:
ca: Previsualització del títol SEO:

en: Satirical Article
ca: Article satíric

en: Save
ca: Desa

en: Save all
ca: Desa-ho tot

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Save changes to %s
ca: Desa els canvis a %s

en: Schema
ca: Esquema

en: Schema analysis:
ca: Anàlisi de l'esquema:

en: Schema settings
ca: Configuració de Schema

en: Scholarly Article
ca: Article acadèmic

en: Scroll to see the preview content.
ca: Desplaceu la pàgina per previsualitzar el contingut.

en: Scroll to see the table content.
ca: Desplaça't per a veure el contingut de la taula.

en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
ca: Integreu sense esforç el WooCommerce amb el %1$s i aconseguiu funcionalitats extra.

en: Search Appearance
ca: Aparença de la cerca

en: Search Console
ca: Consola de cerca

en: Search Results Page
ca: Pàgina de resultats de cerca

en: Search engine visibility
ca: Visibilitat del motor de cerca

en: Search engines and other websites can still send traffic to your deleted post.
ca: Els motors de cerca i altres webs pot ser que segueixin enviant trànsit a l'entrada esborrada.

en: Search engines should ignore this link (mark as %1$snofollow%2$s)%3$s
ca: Els motors de cerca haurien d'ignorar aquest enllaç (marcat com a %1$snofollow%2$s)%3$s

en: Search engines should show "%1$s" in search results:
ca: Els motors de cerca haurien de mostrar «%1$s» als resultats de la cerca:

en: Search pages
ca: Cerca pàgines

en: Search phrase
ca: Frase de cerca

en: Security: no advanced or schema settings for authors
ca: Seguretat: cap configuració avançada ni d'esquema per als autors

en: See the XML sitemap.
ca: Mostra el mapa de lloc XML.

en: See who contributed to %1$s.
ca: Mireu qui ha col·laborat amb %1$s.

en: Select a user...
ca: Selecciona un usuari...

en: Select country
ca: Seleccioneu un país

en: Select image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select the primary %s
ca: Selecciona la %s primària

en: Separator
ca: Separador

en: Separator between breadcrumbs
ca: Separador entre la ruta de navegació

en: Serves #
ca: Serveix #

en: Serving local customers?
ca: Servint clients locals?

en: Set up automated actions when you publish or update your content. By connecting %1$s with %2$s, you can easily send out your published posts to any of its 2000+ destinations, such as Twitter, Facebook and more.
ca: Configura les accions automàtiques quan publiqueu o actualitzeu el contingut. En connectar %1$s amb %2$s, podeu enviar fàcilment les entrades publicades a qualsevol de les seves destinacions de 2000+, com Twitter, Facebook i més.

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Settings Updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres.

en: Settings could not be imported:
ca: No s'han pogut importar els paràmetres:

en: Settings for %s archive
ca: Paràmetres per a l'arxiu de %s

en: Settings saved.
ca: S'ha desat la configuració.

en: Settings successfully imported.
ca: Els paràmetres s'han important correctament.

en: Seven months ago
ca: Fa set mesos

en: Share your post!
ca: Compartiu l'entrada!

en: Shopping data preview:
ca: Previsualització de les dades de compra:

en: Should search engines follow links on this %1$s?
ca: Els motors de cerca haurien de seguir els enllaços en aquesta %1$s?

en: Should search engines follow links on this %s
ca: Haurien els motors de cerca seguir els enllaços en %s

en: Show %s in search results?
ca: Voleu mostrar %s als resultats de la cerca?

en: Show All Content Types
ca: Mostra tots els tipus de contingut.

en: Show Blog page
ca: Mostra la pàgina del blog

en: Show SEO settings for %1$s?
ca: Mostra la configuració SEO per a %1$s

en: Show blog page in breadcrumbs
ca: Mostra la pàgina del blog a la ruta de navegació

en: Show debug information
ca: Mostra informació de depuració

en: Show results for:
ca: Mostra els resultats de:

en: Show this item.
ca: Mostra aquest element.

en: Show your videos in Google Videos
ca: Mostreu els vostres vídeos a Google Videos

en: Showing step items as an ordered list.
ca: Es mostren els elements dels passos com una llista ordenada

en: Showing step items as an unordered list
ca: Es mostren els elements dels passos com una llista desordenada

en: Sign Up!
ca: Registreu-vos!

en: Sign up for our newsletter if you would like to keep up-to-date about %1$s, other cool plugins by %2$s, and interesting news and tips from the world of SEO.
ca: Doneu-vos d'alta al nostre butlletí de notícies si voleu estar al dia quant al %1$s, altres extensions interessants de %2$s i notícies interessants i consells del món del SEO.

en: Single %s settings
ca: Configuració d'un sol %s

en: Site Admins (default)
ca: Administradors del lloc (per defecte)

en: Site ID
ca: ID del lloc web

en: Site title
ca: Títol del lloc

en: Site type
ca: Tipus de lloc

en: Site with ID %d not found.
ca: No s'ha trobat el lloc amb l'ID %d.

en: Six months ago
ca: Fa sis mesos

en: Slug
ca: Resum

en: Slug preview:
ca: Previsualització del resum:

en: Small tilde
ca: Tilde petita

en: Social Media Posting
ca: Publicació en mitjans socials

en: Social description
ca: Descripció social

en: Social image
ca: Imatge social

en: Social media preview
ca: Previsualitzacions de xarxes socials

en: Social previews
ca: Previsualitzacions socials

en: Social settings
ca: Configuració social

en: Social title
ca: Títol social

en: Something else
ca: Alguna cosa més

en: Something has gone wrong and we couldn't complete the optimization of your SEO data. Please %1$sre-start the process%2$s.
ca: S'ha produït un error i no hem pogut completar l'optimització de les vostres dades SEO. Si us plau,%1$sreinicieu el procés%2$s.

en: Something went wrong. Please reload the page.
ca: Alguna cosa ha anat malament. Recarregueu la pàgina.

en: Sorry, there's no data available for that keyphrase/country combination.
ca: Ho sentim, no hi ha dades disponibles per a aquesta combinació de paraules clau/país.

en: SoundCloud profile URL
ca: URL del perfil de SoundCloud

en: Special pages
ca: Pàgines especials

en: Start SEO data optimization
ca: Comença l'optimització de dades SEO

en: Start ranking better for your videos
ca: Comeneu a posicionar millor els vostres videos

en: Start: Choose your cornerstones!
ca: Inici: Trieu el vostre contingut fonamental!

en: Status code
ca: Codi d'estat

en: Step %1$d: %2$s
ca: Pas %1$d: %2$s

en: Step 1: Create a backup
ca: Pas 1: Creació d'una còpia de seguretat

en: Step 2: Import
ca: Pas 2: Importació

en: Step 3: Check your data
ca: Pas 3: Comprovació de les dades

en: Step 4: Run the configuration wizard
ca: Pas 4: Execució de l'assistent d'importació

en: Step 5: Clean up
ca: Passa 5: Neteja

en: Stop SEO data optimization
ca: Atureu l'optimització de dades de SEO

en: Stop losing customers to other local businesses
ca: Deixeu de perdre clients en benefici d'altres empreses locals

en: Structured Data
ca: Dades estructurades

en: Success!
ca: Fet!

en: Success: %s
ca: Èxit: %s

en: Summary
ca: Resum

en: Summary with large image
ca: Resum amb imatge de grans dimensions

en: Super Admins only
ca: Només superadministradors.

en: Superfast internal linking suggestions
ca: Suggeriments interns super ràpids

en: Surf to each one of your cornerstones on your own website. Hit %1$sedit post%2$s and go to the WordPress Backend. Mark them as cornerstones in the SEO tab of the metabox or the sidebar of Yoast SEO.
ca: Cobreix cadascuna de les teves pedres angulars en el teu propi lloc web. Premeu %1$sedit publicació%2$s i aneu al dorsal del WordPress. Marca'ls com a pedres angulars a la pestanya SEO de la metaca o a la barra lateral de Yoast SEO.

en: Synonyms & related keyphrases
ca: Sinònims i frases clau relacionades

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag description
ca: Descripció de l'etiqueta

en: Tagline
ca: Descripció curta

en: Take note:
ca: Important:

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for content types
ca: Taxonomia per a mostrar a la ruta de navegació per als tipus d'entrada

en: Team Yoast
ca: Equip Yoast

en: Tech Article
ca: Article tècnic

en: Ten months ago
ca: Fa deu mesos

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: Term hierarchy
ca: Jerarquia de termes

en: Term is set to noindex.
ca: El terme està configurat com a no indexable

en: Term title
ca: Títol del terme

en: Text link counter
ca: Contador d'enllaços de text

en: That means that the form and information below is disabled, and not used.
ca: Així vol dir que el formulari i la informació de sota estan desactivats i no s'utilitzen.

en: The %1$s admin bar menu contains useful links to third-party tools for analyzing pages and makes it easy to see if you have new notifications.
ca: La barra d'administració de %1$s conté enllaços útils a eines de tercers per analitzar pàgines i simplifica que veieu si teniu notificacions noves.

en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
ca: La instal·lació de l'extensió %1$s està incompleta. Mireu les %2$sinstruccions d'instal·lació%3$s.

en: The %1$s plugin might cause issues when used in conjunction with %2$s.
ca: L'extensió %1$s pot causar problemes quan s'utilitza conjuntament amb %2$s.

en: The %s importer functionality uses temporary database tables. It seems your WordPress install does not have the capability to do this, please consult your hosting provider.
ca: La funcionalitat de l'importador del %s utilitza taules temporals de la base de dades. Sembla que la vostra instal·lació de WordPress no té la capacitat per fer això, si us plau, consulteu el vostre proveïdor d'allotjament.

en: The %s integration offers suggestions and insights for keywords related to the entered focus keyphrase.
ca: La integració del %s ofereix suggeriments i estadístiques per a paraules clau relacionades amb la frase clau de focus introduïda.

en: The SEO analysis offers suggestions to improve the SEO of your text.
ca: L'anàlisi SEO ofereix suggeriments per a millorar el SEO del text.

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
ca: L'extensió de la biblioteca estàndard de PHP (SPL) no està disponible. Demaneu al vostre proveïdor d'allotjament que l'habiliti.

en: The URL that this page should redirect to.
ca: L'URL al qual aquesta pàgina hauria de redirigir.

en: The advanced section of the %1$s meta box allows a user to remove posts from the search results or change the canonical. The settings in the schema tab allows a user to change schema meta data for a post. These are things you might not want any author to do. That's why, by default, only editors and administrators can do this. Setting to "%2$s" allows all users to change these settings.
ca: La secció avançada del quadre meta del %1$s permet a un usuari eliminar les entrades dels resultats de la cerca o canviar la canònica. La configuració de la pestanya esquema permet a l'usuari canviar les meta dades de l'esquema per a una publicació. Són coses que potser no voleu que faci cap autor. És per això que, per defecte, només ho poden fer els editors i els administradors. Si configureu això com a "%2$s", tots els usuaris podran canviar aquesta configuració.

en: The browser you are currently using is unfortunately rather dated. Since we strive to give you the best experience possible, we no longer support this browser. Instead, please use %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s or %3$sMicrosoft Edge%4$s.
ca: Lamentablement, el navegador que esteu utilitzant actualment està bastant antiquat. Atès que ens esforcem per a oferir-vos la millor experiència possible, ja no tenim compatibilitat amb aquest navegador. Useu el %1$sFirefox%4$s, %2$sChrome%4$s o %3$sMicrosoft Edge%4$s per contra.

en: The canonical URL that this page should point to. Leave empty to default to permalink. %1$sCross domain canonical%2$s supported too.
ca: L'URL canònic al qual aquesta pàgina hauria d'apuntar, ll. Deixeu el valor buit per a què apunti a l'enllaç permanent. Els %1$sURLs cànonics entre dominis%2$s també estan permesos.

en: The configuration wizard helps you to easily configure your site to have the optimal SEO settings.
ca: L'assistent de configuració us ajuda a configurar fàcilment el vostre lloc web per a que tinga els paràmetres SEO òptims.

en: The cornerstone approach
ca: L'enfocament de la pedra angular

en: The cornerstone content feature lets you to mark and filter cornerstone content on your website.
ca: La funció de contingut fonamental us permet marcar i filtrar els conceptes bàsics del vostre lloc web.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
ca: El paràmetre de blog per defecte ha de ser l'identificador numèric del blog que voleu utilitzar per defecte.

en: The default card type to use
ca: El tipus de targeta per utilitzar per defecte

en: The file size of the uploaded image is too large for %s. File size must be less than %s.
ca: La mida de la imatge pujada és massa gran per al %s. La mida del fitxer ha de ser menor a %s.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
ca: L'extensió de filtre no està disponible. Demaneu al vostre proveïdor d'allotjament que l'habiliti.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
ca: La primera solució  SEO realment tot en un per a WordPress, incloent-hi anàlisi del contingut de la pàgina, mapes del lloc XML i molt més.

en: The following words occur the most in the content. These give an indication of what your content focuses on. If the words differ a lot from your topic, you might want to rewrite your content accordingly.
ca: Les següents paraules i combinacions de paraules apareixen més sovint en el contingut. Aquestes us donen un indicador d'allò en que s'enfoca el contingut. Si les paraules difereixen molt del text pot ser que vulgueu tornar a escriure el contingut per adaptar-lo.

en: The form contains %1$s error. %2$s | The form contains %1$s errors. %2$s
ca[0]: El formulari conté %1$s error. %2$s
ca[1]: El formulari conté %1$s errors. %2$s

en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s and %s.
ca: El format de la imatge pujada no és compatible. Els formats admesos són: %s, %s i %s.

en: The format of the uploaded image is not supported. The supported formats are: %s, %s, %s and %s.
ca: El format de la imatge pujada no és compatible. Els formats admesos són: %s, %s, %s i %s.

en: The ingredients used in the recipe, e.g. sugar, flour or garlic.
ca: Els ingredients utilitzats en la recepta, per exemple sucre, farina o all.

en: The links columns show the number of articles on this site linking %3$sto%4$s this article and the number of URLs linked %3$sfrom%4$s this article. Learn more about %1$show to use these features to improve your internal linking%2$s, which greatly enhances your SEO.
ca: La columna d'enllaços mostra el número d'articles d'aquest lloc que %3$senllacen cap a aquest article%4$s i el número d'%3$senllaços que en surten%4$s. %1$sVegeu com utilitzar aquesta funcionalitat per millorar els enllaços interns del vostre lloc%2$s i, així, millorar-ne el SEO.

en: The name of the organization
ca: El nom de l'organització

en: The name of the person
ca: El nom de la persona

en: The number of headers and header labels don't match.
ca: El nombre de capçaleres i etiquetes de capçalera no coincideix.

en: The person
ca: La persona

en: The plugin %2$s changes your site's output and in doing that differentiates between search engines and normal users, a process that's called cloaking. We highly recommend that you disable it.
ca: L'extensió %2$s canvia el contingut del vostre lloc web i fent-ho diferencia entre motors de cerca i usuaris normals, en un procés que s'anomena "cloacking". Recomanem que el deshabiliteu.

en: The post %1$s appeared first on %2$s.
ca: L'entrada %1$s ha aparegut primer a %2$s.

en: The post could not be found.
ca: No s'ha trobat l'entrada.

en: The premium version of %1$s with more features & support.
ca: La versió premium del %1$s amb més característiques i suport

en: The readability analysis offers suggestions to improve the structure and style of your text.
ca: L'anàlisi de la llegibilitat ofereix suggeriments per millorar l'estructura i l'estil del text.

en: The request to Ryte returned an error.
ca: La petició a Ryte ha tornat un error.

en: The separator defined in your theme's %s tag.
ca: El separador definit en l'etiqueta %s del vostre tema

en: The settings on this page allow you to specify what the default search appearance should be for any type of content you have. You can choose which content types appear in search results and what their default description should be.
ca: Els paràmetres d'aquesta pàgina us permeten especificar quina hauria de ser l'aparença en el cercador per defecte per a qualsevol tipus de contingut que tingueu. Podeu triar quins tipus de contingut apareixeran als resultats de cerca i quina hauria de ser la seva descripció per defecte.

en: The site's name
ca: El nom del lloc

en: The site's tagline
ca: Descripció curta del lloc

en: The social appearance settings for archives require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
ca: Els paràmetres d'aparença social dels arxius requereixen metadades Open Graph (que actualment està inhabilitat). Podeu activar-ho a la configuració %1$s de «Social» a la pestanya «Facebook»%2$s.

en: The social appearance settings for content types require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
ca: Els paràmetres d'aparença social per als tipus de contingut requereixen metadades Open Graph (que actualment està desactivat). Podeu activar-ho a la configuració %1$s de «Social» a la pestanya «Facebook»%2$s.

en: The social appearance settings for taxonomies require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
ca: Els paràmetres d'aparença social per a les taxonomies requereixen metadades Open Graph (que actualment està desactivat). Podeu activar-ho a la configuració %1$s de «Social» a la pestanya «Facebook»%2$s.

en: The social appearance settings for your homepage require Open Graph metadata (which is currently disabled). You can enable this in the %1$s‘Social’ settings under the ‘Facebook’ tab%2$s.
ca: Els paràmetres d'aparença social de la pàgina d'inici requereixen metadades Open Graph (que actualment està inhabilitat). Podeu activar-ho a la configuració %1$s de «Social» a la pestanya «Facebook»%2$s.

en: The social homepage settings have been moved to the %1$s‘Search appearance’ settings under the ‘General’ tab%2$s.
ca: Els paràmetres de la pàgina d'inici social s'han mogut als %1$s paràmetres de «Aparença de cerca» a la pestanya «General»%2$s.

en: The steps of making the recipe, in the form of an ordered list with HowToStep and/or HowToSection items.
ca: Els passos de fer la recepta, en forma d'una llista ordenada amb els elements HowToStep i/o HowToSection.

en: The submitted value was: %s
ca: El valor tramès ha estat: %s

en: The term could not be found.
ca: No s'ha trobat el terme.

en: The term is considered invalid. The following reason was given by WordPress: %s
ca: El terme es considera invàlid. WordPress ha retornat el següent motiu: %s

en: The text link counter feature is not working as expected
ca: El comptador d'enllaços al text no està funcionant com s'espera

en: The text link counter helps you improve your site structure.
ca: El comptador d'enllaços al text us ajudarà a millorar l'estructura del vostre lloc web.

en: The text link counter helps you improve your site structure. %1$sFind out how the text link counter can enhance your SEO%2$s.
ca: El comptador d'enllaços al tex us ajuda a millorar l'estructura del lloc web. %1$sVegeu com us pot ajudar a millorar-ne el SEO%2$s.

en: The text link counter is working as expected
ca: El comptador d'enllaços al text està funcionant correctament

en: The time it takes to actually cook the dish.
ca: El temps que triga a cuinar el plat.

en: The time it takes to prepare the items to be used in the instructions.
ca: El temps que triga a preparar els elements que s'utilitzaran en les instruccions.

en: There is a new notification. | There are new notifications.
ca[0]: Hi ha una nova notificació.
ca[1]: Hi ha noves notificacions.

en: These are settings for the %1$s plugin by %2$s
ca: Aquests són els paràmetres per a l'extensió %1$s de %2$s

en: These are the image, title and description used when a link to your homepage is shared on social media.
ca: Aquesta és la imatge, el títol i la descripció que s'utilitzen quan un enllaç a la pàgina d'inici es comparteix a les xarxes socials.

en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
ca: Aquestes pàgines s'etiquetaran com a %s per defecte, per tant mai apareixeran als resultats de cerca.

en: This %1$s REST API endpoint gives you all the metadata you need for a specific URL. This will make it very easy for headless WordPress sites to use %1$s for all their SEO meta output.
ca: Aquest extrem de l'API REST de %1$s us dóna totes les metadades que necessiteu per a un URL concret. Amb ell, llocs WordPress escapçats que utilitzin %1$s poden obtenir fàcilment totes les metadades SEO.

en: This adds an author byline and reading time estimate to the article’s snippet when shared on Slack.
ca: Això afegeix un autor per línia i una estimació del temps de lectura, al fragment de codi de l’article quan es comparteix a Slack.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in %1$sGoogle's Knowledge Graph%2$s. You can be either an organization, or a person.
ca: Aquestes dades es mostren com a metadades al vostre lloc web. Estan pensades per aparèixer al %1$sKnowledge Graph de Google%2$s. Podeu ser tant una persona com una empresa.

en: This feature has been disabled by the network admin.
ca: Aquesta característica ha estat desactivada per l'administrador de la xarxa.

en: This feature has been disabled since subsites never send tracking data.
ca: Aquesta característica s'ha deshabilitat ja que els llocs web secundaris mai envien informació de seguiment.

en: This feature includes and replaces the Text Link Counter and Internal Linking Analysis
ca: Aquesta funció inclou i substitueix el comptador d'enllaços de text i l'anàlisi d'enllaços interns

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
ca: Aquesta característica s'utilitza per afegir automàticament contingut al fil RSS; específicament, està pensat per afegir enllaços entrants al vostre blog i a les vostres entrades, així els lladres de contingut simples afegiran també aquests enllaços al vostre lloc ajudant els motors de cerca a identificar-vos com la font original del contingut.

en: This helps search engines understand your website and your content. You can change some of your settings for this page below.
ca: Això ajuda els motors de cerca a entendre millor el lloc web i el seu contingut. Podeu canviar algunes de les preferències a continuació.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
ca: Aquesta imatge s'utilitza si l'entrada o la pàgina que s'estan compartint no conté cap imatge.

en: This information will be used in Google's Knowledge Graph Card, the big block of information you see on the right side of the search results.
ca: Aquesta informació s'utilitzarà al graf de coneixement de Google, el gran bloc d'informació que veieu a la dreta dels resultats de cerca.

en: This is a sponsored link or advert (mark as %1$ssponsored%2$s)%3$s
ca: Aquest és un enllaç promocionat o de publicitat (marcal com a %1$spatrocinat%2$s)%3$s

en: This is below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
ca[0]: Això està per sota del mínim recomanat d'%5$d paraula. %3$sAfegiu més contingut%4$s.
ca[1]: Això està per sota del mínim recomanat de %5$d paraules. %3$sAfegiu més contingut%4$s.

en: This is far below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd more content%4$s. | This is far below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd more content%4$s.
ca[0]: Això està molt per sota del mínim recomanat d'%5$d paraula. %3$sAfegiu més contingut%4$s.
ca[1]: Això està molt per sota del mínim recomanat de %5$d paraules. %3$sAfegiu més contingut%4$s.

en: This is slightly below the recommended minimum of %5$d word. %3$sAdd a bit more copy%4$s. | This is slightly below the recommended minimum of %5$d words. %3$sAdd a bit more copy%4$s.
ca[0]: Això és lleugerament inferior al mínim recomanat d'%5$d paraula. %3$sAfegiu una mica més de contingut%4$s.
ca[1]: Això és lleugerament inferior al mínim recomanat de %5$d paraules. %3$sAfegiu una mica més de contingut%4$s.

en: This is what shows in the search results when people find your homepage. This means this is probably what they see when they search for your brand name.
ca: Això és el que es mostra als resultats de cerca quan la gent troba la vostra pàgina d'inici. Això significa que és el que probablement veuen quan cerquen pel nom de la vostra marca.

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
ca: Aquest ha de ser un blog que existisca. El blog %s no existeix o s'ha marcat per ser esborrat.

en: This tab allows you to selectively disable %1$s integrations with third-party products for all sites in the network. By default all integrations are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle an integration on or off for their site. When you disable an integration here, site admins will not be able to use that integration at all.
ca: Aquesta pestanya us permet desactivar selectivament les integracions del %1$s amb productes de tercers per a tots els llocs de la xarxa. Per defecte, totes les integracions estan habilitades, cosa que permet als administradors de llocs triar per si mateixos si volen activar o desactivar una integració per al seu lloc. Quan desactiveu una integració aquí, els administradors del lloc no podran utilitzar aquesta integració.

en: This tab allows you to selectively disable %s features for all sites in the network. By default all features are enabled, which allows site admins to choose for themselves if they want to toggle a feature on or off for their site. When you disable a feature here, site admins will not be able to use that feature at all.
ca: Aquesta pestanya us permet desactivar selectivament les característiques %s de tots els llocs de la xarxa. Per defecte, totes les característiques estan activades, cosa que permet als administradors del lloc escollir si volen activar o desactivar una característica per al seu lloc. Quan desactiveu aquí una característica, els administradors dels lloc no la podran utilitzar.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
ca: Aquesta eina us permet canviar ràpidament fitxers importants per al SEO, com el robots.txt i, si en teniu un, el vostre fitxer .htaccess.

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
ca: Aquesta eina us permet canviar ràpidament títols i descripcions de les entrades i les pàgines sense haver d'anar a l'editor per a cadascuna d'elles.

en: This will import the post metadata like SEO titles and descriptions into your %1$s metadata. It will only do this when there is no existing %1$s metadata yet. The original data will remain in place.
ca: Això importarà les metadades d'entrada, com ara els títols i les descripcions SEO, a les metadades del %1$s. Només ho farà si no hi ha encara metadades de %1$s. Les dades originals seguiran al seu lloc.

en: Three months ago
ca: Fa tres mesos

en: Time needed:
ca: Temps necessari:

en: Title
ca: Títol

en: Title Separator
ca: Separador del títol

en: Title separator symbol
ca: Símbol separador del títol

en: Title settings
ca: Paràmetres del títol

en: Title to use for Author page
ca: Títol que s'utilitzarà per a la pàgina de l'autor

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
ca: Títol per utilitzar en la ruta de navegació per a aquesta pàgina

en: To %1$sconfirm your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
ca: Per a %1$sverificar el vostre lloc amb Pinterest%2$s, afegiu la meta etiqueta ací

en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year of support and updates, on %2$s.
ca: Per poder crear una redirecció i arreglar aquest problema, necessiteu %1$s. Podeu comprar l'extensió, incloent-hi un any de suport i actualitzacions, a %2$s.

en: To change the social accounts used for your site, update the details for %1$s.
ca: Per canviar els perfils de xarxes socials utilitzats pel vostre lloc, actualitzeu les dades per %1$s.

en: To let search engines know which social profiles are associated to this site, enter your site social profiles data below.
ca: Si voleu permetre saber als motors de cerca quins perfils socials estan associats a aquest lloc, introduïu les dades dels perfils socials a continuació.

en: To make your site represent a Company or Organization go to %1$sSearch Appearance%2$s and set Organization or Person to "Organization".
ca: Per fer que el vostre lloc representi a una empresa o organització, aneu a %1$s, cerqueu aparença %2$s i poseu organització o persona a "organització".

en: To unlock this feature please update %s to the latest version.
ca: Per a desbloquejar aquesta característica, actualitzeu %s a l'última versió.

en: To view your current crawl errors, %1$splease visit Google Search Console%2$s.
ca: Per veure els errors actuals de rastreig, %1$s visiteu Google Search Console%2$s.

en: Toggle %1$s's XML Sitemap
ca: Habilita/deshabilita el mapa de lloc XML del %1$s

en: Tools
ca: Eines

en: Trend
ca: Tendència

en: Truly optimize your site for a local audience with our %s plugin! Optimized address details, opening hours, store locator and pickup option!
ca: Optimitza el teu lloc web per a l'audiència local amb la nostra extensió %s! Detalls d'adreça optimitzats, hores d'obertura, localitzador de la botiga i opció de recollida en botiga!

en: Try to make shorter sentences to improve readability
ca: Proveu de fer frases més curtes per millorar la legibilitat

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability
ca: Proveu de fer frases més curtes i amb paraules menys complexes per tal de millorar la legibilitat.

en: Trying to build the sitemap cache key, but the postfix and prefix combination leaves too little room to do this. You are probably requesting a page that is way out of the expected range.
ca: S'està intentant construir una clau segura per a la memòria cau del mapa web, però la combinació de prefixos i sufixos deixa poc espai per a fer-ho. Possiblement esteu demanant una pàgina que està molt lluny del rang esperat.

en: Tumblr profile URL
ca: URL del perfil de Tumblr

en: Twelve months ago
ca: Fa dotze mesos

en: Twitter Username
ca: Usuari al Twitter

en: Twitter preview
ca: Vista prèvia del Twitter

en: Twitter settings
ca: Paràmetres del Twitter

en: Twitter username (without @)
ca: Usuari Twitter (sense @)

en: Twitter usernames can only contain letters, numbers, and underscores. %s
ca: Els noms d'usuari del Twitter només poden contenir lletres, números i guions baixos. %s

en: Twitter uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the "Add Open Graph meta data" setting on the Facebook tab enabled if you want to optimize your site for Twitter.
ca: El Twitter usa metadades d'Open Graph igual que Facebook, així que assegureu-vos de mantenir el paràmetre "Afegeix metadades d'Open Graph" a la pestanya de Facebook si voleu optimitzar el lloc per al Twitter.

en: Two months ago
ca: Fa dos mesos

en: Uncategorized
ca: Sense categoritzar

en: Unfortunately we cannot save changes to your SEO settings while you are working on a draft of an already-published %1$s. If you want to save your SEO changes, make sure to click 'Update', or wait to make your SEO changes until you are ready to update the %1$s.
ca: Malauradament no podem desar els canvis als paràmetres de SEO mentre esteu treballant en un esborrany d'una %1$s ja publicada. Si voleu desar els canvis SEO, assegureu-vos de fer clic a "Actualitza", o espereu a fer els canvis SEO fins que estigueu preparats per actualitzar l'%1$s.

en: Unlink
ca: Desenllaça

en: Unlock with Premium
ca: Desbloquegeu-ho amb la versió Premium

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: Updated %s
ca: S'ha actualitzat el %s

en: Upgrade to %s
ca: Actualitza al %s

en: Upgrade to Premium
ca: Actualitzeu a Premium

en: Upgrade your %s plan
ca: Milloreu el vostre pla del %s

en: Upload Image
ca: Penja imatges

en: Upon saving, this setting will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched. | Upon saving, these settings will apply to all of your %1$s. %1$s that are manually configured will be left untouched.
ca[0]: En desar, aquest paràmetre s'aplicarà a totes les %1$s. Les %1$s que s'han configurat manualment romandran sense canvis.
ca[1]: En desar, aquest paràmetre s'aplicarà a totes les %1$s. Les %1$s que s'han configurat manualment romandran sense canvis.

en: Url preview
ca: Vista prèvia de l'URL

en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
ca: L'ús d'aquesta característica de les rutes de navegació s'explica %1$sa l'article de la nostra base de coneixement sobre implementació de la ruta de navegació%2$s.

en: Usage tracking
ca: Seguiment d'ús

en: Use %1$s breadcrumbs instead of %2$s ones
ca: Utilitza les molles de pa %1$s en lloc de %2$s

en: Use Image
ca: Utilitza la Imatge

en: User description
ca: Descripció de l'usuari

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
ca: Utilitzant aquest formulari podeu restablir el lloc als paràmetres per defecte de SEO

en: Vertical bar
ca: Barra vertical

en: View
ca: Visualitza

en: View &#8220;%s&#8221;
ca: Mostra «%s»

en: Volume
ca: Volum

en: WARNING:
ca: ATENCIÓ:

en: WP Page Title
ca: Títol de la pàgina

en: Wait for a week or so, until %1$s automatically processes most of your content in the background.
ca: Espereu aproximadament una setmana, fins que el %1$s processi automàticament en segon pla la major part del contingut.

en: Want to continue?
ca: Voleu continuar?

en: Want to learn SEO from Team Yoast? Check out our %1$s!
ca: Voleu aprendre SEO amb l'equip Yoast? Comproveu la nostra %1$s!

en: Want to see how your content will look when it’s shared on %s?
ca: Voleu veure com es veurà el vostre contingut quan es comparteixi a %s?

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
ca: Avís: tot i que podeu definir els paràmetres per als robots aquí, tot el lloc web està configurat com a no indexable als paràmetres de privacitat del lloc. Per tant, aquests paràmetres no tindran cap efecte.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
ca: Atenció: l'enllaç s'ha inserit però pot tenir errors. Comproveu-lo.

en: Warning: the variable %1$s cannot be used in this template. See the %2$s for more info.
ca: Avís: la variable %1$s no es pot utilitzar en aquesta plantilla. Consulteu %2$s per obtenir més informació.

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
ca: No hem pogut trobar cap article rellevant a la pàgina web que pugui enllaçar des de l'entrada.

en: We estimate this could take a long time, due to the size of your site. As an alternative to waiting, you could:
ca: S'estima que això pot tardar una bona estona degut a la mida del vostre lloc web. Com a alternativa podeu:

en: We estimate this will take a couple of minutes.
ca: S'estima que això durarà un parell de minuts.

en: We estimate this will take less than a minute.
ca: S'estima que això durarà menys d'un minut.

en: We have both free and premium online courses to learn everything you need to know about SEO.
ca: Tenim cursos en línia gratuïts i prèmium per a aprendre tot el que necessiteu saber sobre SEO.

en: We have detected that you have not finished this wizard yet, so we recommend you to %2$sstart the configuration wizard to configure %1$s%3$s.
ca: Hem detectat que no heu acabat encara amb aquest assistent, pel que recomanem que %2$scomenceu amb l'assistent de configuració per a configurar %1$s%3$s.

en: We have detected the following issues that affect the SEO of your site.
ca: Hem detectat els següents problemes de SEO que afecten el lloc web.

en: We notice that you have installed WPML. To make sure your canonical URLs are set correctly, %1$sinstall and activate the Yoast SEO Multilingual add-on%2$s as well!
ca: Hembra detectat que heu instal·lat el WPML. Per assegurar-vos que els URLs canònics estan definits correctament, %1$sinstal·leu i activeu també l'extensió Yoast SEO Multilingüe%2$s.

en: We recommend you set this to Yes.
ca: Us recomanem que ho definiu com a Si.

en: We see that you enabled automatic updates for WordPress. We recommend that you do this for %1$s as well. This way we can guarantee that WordPress and %1$s will continue to run smoothly together. %2$sGo to your plugins overview to enable auto-updates for %1$s.%3$s
ca: Veiem que heu activat les actualitzacions automàtiques per al WordPress.  Us recomanem que també feu això per al %1$s.  D'aquesta manera podem garantir que el WordPress i el %1$s continuaran funcionant correctament junts.  %2$sAneu a la vista general de les extensions per activar les actualitzacions automàtiques per al %1$s.%3$s

en: We see that you enabled automatic updates for WordPress. We recommend that you do this for %1$s as well. This way we can guarantee that WordPress and %1$s will continue to run smoothly together. Please contact your network admin to enable auto-updates for %1$s.
ca: Veiem que heu activat les actualitzacions automàtiques per al WordPress. Us recomanem que també feu això per a %1$s. D'aquesta manera podem garantir que el WordPress i el %1$s continuaran funcionant correctament junts. Contacteu amb l'administrador de la xarxa per activar les actualitzacions automàtiques del %1$s.

en: We've analyzed your post. Everything looks good. Well done!
ca: Hem analitzat la vostra entrada. Tot sembla bé. Ben fet!

en: We've analyzed your post. There is still room for improvement!
ca: Hem analitzat la vostra entrada. Encara hi ha marge de millora!

en: We've detected data from one or more SEO plugins on your site. Please follow the following steps to import that data:
ca: Hem detectat dades d'una o més extensions SEO al vostre lloc web. Seguiu les passes següents per importar les dades:

en: We've encountered a problem trying to get related keyphrases. Please try again later.
ca: Hem trobat un problema en intentar obtenir frases clau relacionades. Torneu a intentar-ho més tard.

en: We've noticed you've been using %1$s for some time now; we hope you love it! We'd be thrilled if you could %2$sgive us a 5 stars rating on WordPress.org%3$s!
ca: Hem vist que fa temps feu servir %1$s; esperem que us estigui agradant! Estaríem encantats si poguéssiu donar-nos %2$suna puntuació de 5 estrelles al web WordPress.org%3$s!

en: We've written an article about %1$show to use the SEO score and Readability score%2$s.
ca: Hem escrit un article sobre %1$scom utilitzar les puntuacions de SEO i de llegibilitat%2$s.

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: Webmaster Tools
ca: Eines per a administradors web

en: Webmaster Tools verification
ca: Verificació al Webaster Tools

en: Website name
ca: Nom del lloc web

en: What does the site %1$s represent?
ca: Què representa %1$s del lloc web?

en: What type of page or content is this?
ca: Quin tipus de pàgina o contingut és aquest?

en: When you click OK we will open our HelpScout beacon where you can find answers to your questions. This beacon will load our support data and also potentially set cookies.
ca: Quan feu clic a Accepta, obrirem la nostra eina de HelpScout on podreu trobar respostes a les vostres preguntes. Aquesta eina carregarà les dades de suport i, potencialment, també podrà establir galetes.

en: When you upload media (an image or video for example) to WordPress, it doesn't just save the media, it creates an attachment URL for it. These attachment pages are quite empty: they contain the media item and maybe a title if you entered one. Because of that, if you never use these attachment URLs, it's better to disable them, and redirect them to the media item itself.
ca: Quan pugeu fitxers multimèdia (una imatge o un vídeo, per exemple) a WordPress, no guarda només el medi, crea també un URL d'adjunt per a ell. Aquestes pàgines d'adjunts estan força buides: contenen l'element del medi i potser un títol. A causa d'això, si mai feu servir aquests URL d'adjunts, és millor desactivar-les, i redirigir al medi mateix.

en: Who should have access to the %1$s settings
ca: Qui hauria de tenir accés als paràmetres del %1$s

en: Wikipedia URL
ca: URL de la Viquipèdia

en: Wikipedia page about you
ca: La vostra pàgina de Wikipedia

en: With %s, you can easily create such redirects.
ca: Amb %s, podeu crear fàcilment aquest tipus de redireccions.

en: With which articles do you want to rank highest? Which are the most complete, which are the best explainers, which are %1$sthe%2$s most important? Check out your own website and choose the pages and posts you want to be your cornerstone articles!
ca: Amb quins articles voleu situar-vos al més alt? Quins són els més complets, quins són els millors explicadors, que són %1$sels%2$s més importants? Comproveu el vostre propi lloc web i trieu les pàgines i publicacions que voleu que siguin els vostres articles de pedra angular!

en: WordPress automatically generates an URL for each media item in the library. Enabling this will allow for google to index the generated URL.
ca: WordPress genera automàticament un URL per a cada element de la biblioteca. Si habiliteu aquesta opció permetreu a Google que indexi l'URL generat.

en: Workouts
ca: Exercicis

en: Would you like to add a related keyphrase?
ca: Voleu afegir una frase clau relacionada?

en: Would you like to add another keyphrase?
ca: Us agradaria afegir una altra frase clau?

en: Would you like to add keyphrase synonyms?
ca: Us agradaria afegir sinònims de frase clau?

en: Would you like to add more than one keyphrase?
ca: Us agradaria afegir més d'una frase clau?

en: Would you like to be able to add these related keyphrases to the %s analysis so you can optimize your content even further?
ca: Voleu poder afegir aquestes frases clau relacionades a l'anàlisi del %s perquè pugueu optimitzar, encara més, el vostre contingut?

en: Written by
ca: Escrit per

en: XML sitemaps
ca: Mapa del lloc XML

en: Yandex confirmation codes can only contain letters from A to F, numbers, hyphens, and underscores. %s
ca: Els codis de confirmació de Yandex només poden contenir lletres de la A a la F, números, guions i guions baixos. %s

en: Yandex verification code
ca: Codi de verificació de Yandex

en: Yes
ca: Sí

en: Yes, you can track my site's data!
ca: Sí, podeu fer un seguiment de les dades del meu lloc!

en: Yoast Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació del Yoast

en: Yoast FAQ
ca: PMF del Yoast

en: Yoast How-to
ca: Guia d'ús del Yoast

en: Yoast SEO automatically describes your pages using schema.org
ca: El Yoast SEO descriu automàticament les pàgines utilitzant schema.org

en: Yoast option %1$s not found.
ca: No s'ha trobat l'opció %1$s de Yoast.

en: You are not allowed to activate plugins.
ca: No teniu permís per activar extensions.

en: You are not allowed to install plugins.
ca: No teniu permís per instal·lar extensions.

en: You are not allowed to modify unregistered network settings.
ca: No teniu permisos per modificar paràmetres de xarxa no registrats.

en: You are not allowed to perform this action.
ca: No teniu permisos per a realitzar aquesta acció.

en: You are not receiving updates or support! Fix this problem by adding this site and enabling %1$s for it in %2$s.
ca: No esteu rebent actualitzacions o suport. Corregiu aquest problema afegint aquest lloc web i habilitant el %1$s al %2$s.

en: You are using a custom tagline or an empty one.
ca: Esteu utilitzant un lema personalitzat o un buit.

en: You can %1$snot%2$s activate your premium plugin(s) and receive updates because %5$s cannot connect to %6$s. A common cause for not being able to connect is an out-of-date version of cURL, software used to connect to other servers. However, your cURL version seems fine. Please talk to your host and, if needed, the Yoast support team to figure out what is broken. %3$sRead more about cURL in our help center%4$s.
ca: %1$sNo podeu%2$s activar les extensions prèmium i rebre actualitzacions perquè el %5$s no pot connectar-se a %6$s. Una de les causes habituals per no poder-se connectar és una versió desactualitzada de «cURL», programari que s’utilitza per connectar-se a altres servidors. Tot i això, la vostra versió de cURL sembla estar bé. Parleu amb el vostre amfitrió i, si cal, l’equip de suport de Yoast per esbrinar què està malament. %3$sPodeu obtenir més informació sobre cURL al nostre centre d'ajuda%4$s.

en: You can %1$snot%2$s activate your premium plugin(s) and receive updates because %5$s cannot connect to %6$s. The cause for this error is probably that the cURL software on your server is too old. Please contact your host and ask them to update it to at least version 7.34. %3$sRead more about cURL in our help center%4$s.
ca: %1$sNo%2$s podeu activar les extensions premium i rebre actualitzacions perquè el %5$s no pot connectar-se a %6$s. El motiu és segurament que el cURL al vostre servidor és massa vell. Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament i demaneu-li que l'actualitzi com a mínim a la versió 7.34. %3$sLlegiu-ne més quant al cURL en el nostre centre d'ajuda%4$s.

en: You can change the default type for %1$s in your %2$sSearch Appearance Settings%3$s.
ca: Podeu canviar el tipus per defecte per a %1$s a la %2$sConfiguració d'aparença en el cercador%3$s.

en: You can click on each element in the preview to jump to the Snippet Editor.
ca: Podeu fer clic en cada element de la previsualització per a saltar a l'editor de fragments.

en: You can determine the title and description for the homepage by %1$sediting the homepage itself%2$s.
ca: Podeu determinar el títol i la descripció de la pàgina del blog %1$seditant la mateixa pàgina%2$s.

en: You can determine the title and description for the posts page by %1$sediting the posts page itself%2$s.
ca: Podeu determinar el títol i la descripció per a la pàgina d'inici %1$seditant la mateixa pàgina d'inici%2$s.

en: You can edit the SEO meta-data for this custom type on the %1$sShop page%2$s.
ca: Podeu editar les metadades SEO per a aquest tipus personalitzat a la %1$spàgina de la botiga%2$s.

en: You can edit the details shown in meta data, like the social profiles, the name and the description of this user on their %1$s profile page.
ca: Podeu editar informació mostrada dins les meta dades, com  els perfils de xarxes socials, el nom i la descripció d'aquest usuari a la seva %1$s pàgina de perfil.

en: You can fix this on the %1$sPermalink settings page%2$s.
ca: Podeu arreglar-ho a la %1$spàgina de paràmetres dels enllaços permanents%2$s.

en: You can probably find an answer to your question in our %1$shelp center%2$s.
ca: Probablement trobareu una resposta a la vostra pregunta al nostre %1$scentre d'ajuda%2$s.

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored.
ca: Podeu accelerar el vostre lloc web i obtenir informació sobre l'estructura d’enllaços interns, deixant-nos realitzar algunes optimitzacions a la manera com s’emmagatzemen les dades de SEO.

en: You can speed up your site and get insight into your internal linking structure by letting us perform a few optimizations to the way SEO data is stored. If you have a lot of content it might take a while, but trust us, it's worth it.
ca: Podeu accelerar el vostre lloc i obtenir informació sobre la vostra estructura d’enllaços interns, deixant-nos realitzar algunes optimitzacions a la manera com s’emmagatzemen les dades de SEO. Si teniu molt de contingut, pot trigar una estona, però confieu en nosaltres, val la pena.

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools. This feature will add a verification meta tag on your home page. Follow the links to the different Webmaster Tools and look for instructions for the meta tag verification method to get the verification code. If your site is already verified, you can just forget about these.
ca: Podeu fer servir les caixes següents per verificar les diferents eines per a administradors web. Aquesta característica afegirà una etiqueta meta de verificació a la portada. Seguiu els enllaços a les diferents eines i mireu les instruccions per al mètode de verificació de l'etiqueta meta amb el qual aconseguir el codi de verificació. Si el lloc ja està verificat, podeu oblidar-vos-en d'això.

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
ca: Podeu utilitzar les variables següents dins del contingut; es reemplaçaran pel contingut a la seva dreta.

en: You can't edit %s that aren't yours.
ca: No podeu editar %s que no són vostres.

en: You can't edit %s.
ca: No podeu editar %s.

en: You cannot create a %s file.
ca: No podeu crear el fitxer %s.

en: You cannot edit the %s file.
ca: No podeu editar el fitxer %s.

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
ca: No podeu sobreescriure una variable estàndard del WP SEO registrant una variable amb el mateix nom. Utilitzeu el filtre «wpseo_replacements» per ajustar el valor substituït.

en: You changed the default WordPress tagline
ca: Heu canviat el lema predeterminat del WordPress

en: You do have your postname in the URL of your posts and pages.
ca: Teniu el nom de l'entrada a l'URL de les entrades i pàgines.

en: You do not have the required rights to export settings.
ca: No teniu els permisos necessaris per exportar els paràmetres.

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages
ca: No teniu el nom de l'entrada a l'URL de les vostres entrades i pàgines

en: You don't have a %s file, create one here:
ca: No teniu cap fitxer %s, creeu-ne un aquí:

en: You don't have any published posts, your SEO scores will appear here once you make your first post!
ca: No teniu cap entrada publicada, les puntuacions SEO apareixeran una vegada feu la primera entrada.

en: You have %d hidden notification: | You have %d hidden notifications:
ca[0]: Teniu %d avís ocult:
ca[1]: Teniu %d avisos ocults:

en: You have %d hidden problem: | You have %d hidden problems:
ca[0]: Teniu %d problema ocult:
ca[1]: Teniu %d problemes ocults:

en: You have previously set your site to represent a person. We’ve improved our functionality around Schema and the Knowledge Graph, so you should go in and %1$scomplete those settings%2$s.
ca: Anteriorment heu configurat el vostre lloc per representar una persona. Hem millorat la nostra funcionalitat de Schema i de Knowledge Graph, així que heu d’entrar i %1$scompletar aquells paràmetres%2$s.

en: You have selected the user %1$s as the person this site represents. Their user profile information will now be used in search results. %2$sUpdate their profile to make sure the information is correct.%3$s
ca: Heu seleccionat l’usuari %1$s com a persona que representa aquest lloc. La seva informació de perfil d’usuari s’utilitzarà ara als resultats de la cerca. %2$sActualitzeu el seu perfil per assegurar-vos de que la informació és correcta.%3$s

en: You have uploaded a %s. Please note that, if it’s an animated %s, only the first frame will be used.
ca: Heu penjat un %s. Tingueu en compte que, si es tracta d'un %s animat, només s'utilitzarà el primer marc.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
ca: No està permès utilitzar HTML al valor.

en: You haven't set a Shop page in your WooCommerce settings. Please do this first.
ca: No heu definit una pàgina de la botiga a la configuració del WooCommerce. Feu això primer.

en: You just deleted a %1$s.
ca: Acabeu d'esborrar una %1$s.

en: You just trashed a %1$s.
ca: Acabeu d'enviar a la paperera una %1$s.

en: You searched for
ca: Has cercat

en: You searched for %s
ca: Heu cercat %s

en: You should change the default WordPress tagline
ca: Hauríeu de canviar el lema per defecte del WordPress

en: You should create a redirect to ensure your visitors do not get a 404 error when they click on the no longer working URL.
ca: Hauríeu de crear una redirecció per assegurar-te que els visitants no obtenen un error 404 quan facin clic a l'URL que ja no funciona.

en: You should run the configuration wizard, from the SEO &rarr; General &rarr; Dashboard page, to make sure all the settings for your site are correct.
ca: Hauríeu d'executar l'assistent de configuració, des de SEO &rarr; General &rarr; Tauler de control, per assegurar-vos que els paràmetres del lloc web són correctes.

en: You still have the default WordPress tagline. Even an empty one is probably better.
ca: Encara teniu el lema predeterminat del WordPress. Segurament fins i tot un lema buit és millor.

en: You've done it!
ca: Ho heu aconseguit!

en: You've reached the maximum amount of 4 related keyphrases. You can change or remove related keyphrases in the %s metabox or sidebar.
ca: Heu assolit la quantitat màxima de 4 frases clau relacionades. Podeu canviar o eliminar frases clau relacionades a les caixes meta del %s o a la barra lateral.

en: You've reached your request limit for today. Check back tomorrow or upgrade your plan over at %s.
ca: Heu assolit el límit de sol·licituds per avui. Torneu a provar-ho demà o milloreu el pla del %s.

en: YouTube URL
ca: URL al Youtube

en: YouTube profile URL
ca: URL del perfil de YouTube

en: Your %1$s settings:
ca: Configuració de %1$s:

en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels.
ca: Les dimensions de la imatge no són adequades. Les dimensions mínimes són de %dx%d píxels.

en: Your image dimensions are not suitable. The minimum dimensions are %dx%d pixels. The maximum dimensions are %dx%d pixels.
ca: Les dimensions de la imatge no són adequades. Les dimensions mínimes són de %dx%d píxels. Les dimensions màximes són de %dx%d píxels.

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
ca: La frase clau és massa llarga. Només pot tenir fins a 191 caràcters.

en: Your permalink structure includes the post name
ca: L'estructura d'enllaços permanents inclou el nom de l'entrada.

en: Your site can be found by search engines
ca: La web pot ser trobada pels motors de cerca.

en: Your site cannot be found by search engines
ca: La web no pot ser trobada pels motors de cerca

en: Your site language is set to %s.
ca: L'idioma del lloc està establert a %s.

en: Your site language is set to %s. If this is not correct, contact your site administrator.
ca: L'idioma del lloc està configurat a %s. Si no és així, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Your site might not feel that SEO fit just yet. But that's just a matter of time. Let's start this workout by choosing your cornerstones.
ca: Potser el lloc web no sent que el SEO encaixi encara. Però això és només qüestió de temps. Comencem aquest treball triant les teves pedres angulars.

en: Your site will continue to work normally, but won't take full advantage of %s.
ca: El lloc continuarà funcionant amb normalitat, però no aprofitarà tot el potencial de %s.

en: Your website is currently configured to represent a Person
ca: Actualment el vostre lloc està configurat per representar a una Persona

en: a theme that has proper title-tag theme support, or adapt your theme to have that support
ca: un tema que suporti la funcionalitat «title-tag» o adapteu el vostre tema per a què la suporti

en: archived
ca: arxivat

en: archives for authors without posts
ca: arxius d'autors sense entrades

en: author archives
ca: Arxius de l'autor

en: breadcrumbs
ca: Ruta de navegació

en: check what your Facebook or Twitter post will look like.
ca: Comproveu com es veurà la vostra entrada a Facebook o a Twitter.

en: create and manage redirects from within your WordPress install.
ca: Creeu i gestioneu les redireccions des de la vostra instal·lació del WordPress.

en: date archives
ca: arxius de dates

en: days
ca: dies

en: default
ca: predeterminat

en: deleted
ca: Esborrat

en: description (custom taxonomy)
ca: descripció (taxonomia personalitzada)

en: difficult
ca: difícil

en: easy
ca: fàcil

en: fairly difficult
ca: prou difícil

en: fairly easy
ca: prou fàcil

en: gain access to our 24/7 support team.
ca: Obteniu accés al nostre equip de suport 24/7

en: hours
ca: hores

en: image preview
ca: previsualització de la imatge

en: internal linking
ca: enllaç intern

en: mature
ca: madur

en: minutes
ca: minuts

en: ok
ca: d'acord

en: optimize a single post for synonyms and related keyphrases.
ca: optimitzeu una entrada per a sinònims i frases clau relacionades.

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Tots <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

en: seconds
ca: segons

en: site structure
ca: estructura del lloc

en: spam
ca: brossa

en: the archive for %s
ca: l'arxiu per a %s

en: the following addons
ca: les extensions següents

en: this author's archives
ca: els arxius d'aquest autor

en: very difficult
ca: molt difícil

en: very easy
ca: molt fàcil

en: {{a}}Read our article about site structure{{/a}} to learn more about how internal linking can help improve your SEO.
ca: Llegiu {{a}}el nostre article sobre l'estructura dels llocs{{/a}} per a saber-ne més dels beneficis que tenen els enllaços interns per al SEO.
