Themes - Twenty Eleven - en to ca translation catalogue (132 entries)

en: % <span class="reply">comments &rarr;</span>
ca: % <span class="reply">comentaris &rarr;</span>

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: %1$s on %2$s <span class="says">said:</span>
ca: %1$s el %2$s <span class="says">ha dit:</span>

en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: Un pensament a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s pensaments a &ldquo;%2$s&rdquo;

en: %s Theme Options
ca: Opcions del tema %s

en: &larr; Older Comments
ca: &larr; Comentaris anteriors

en: &larr; Previous
ca: &larr; Anteriors

en: 0 <span class="reply">comments &rarr;</span>
ca: 0 <span class="reply">comentaris &rarr;</span>

en: 1 <span class="reply">comment &rarr;</span>
ca: 1 <span class="reply">comentari &rarr;</span>

en: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>
ca: <a href="%1$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%2$s">%3$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> per </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%4$s" title="%5$s" rel="author">%6$s</a></span></span>

en: <a href="https://wordpress.org/support/" target="_blank">Support</a>
ca: <a href="https://ca.wordpress.org/support/" target="_blank">Fòrums de suport</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/article/appearance-customize-screen/" target="_blank">Documentation on Theme Options</a>
ca: <a href="https://wordpress.org/support/article/appearance-customize-screen/" target="_blank">Documentació sobre les Opcions de Tema</a>

en: <b>%</b> Replies
ca: <b>%</b> respostes

en: <b>1</b> Reply
ca: <b>1</b> resposta

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Publicat dins de</span> %2$s

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Etiquetat com a</span> %2$s

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Entrades més antigues

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Anteriors

en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Go to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
ca: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Publicat el </span> <span class="entry-date"><abbr class="published" title="%1$s">%2$s</abbr></span> amb <a href="%3$s" title="Enllaç a la imatge completa">%4$s &times; %5$s</a> a <a href="%6$s" title="Torna a %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: <span class="sep">Posted on </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> by </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>
ca: <span class="sep">Publicat el </span><a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date" datetime="%3$s">%4$s</time></a><span class="by-author"> <span class="sep"> per </span> <span class="author vcard"><a class="url fn n" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a></span></span>

en: <strong>Color Scheme</strong>: You can choose a color palette of "Light" (light background with dark text) or "Dark" (dark background with light text) for your site.
ca: <strong>Esquema de color</strong>: podeu triar una paleta de color "Clara" (fons clar amb text negre) o "Fosca" (fons negre amb text clar) per al lloc.

en: <strong>Default Layout</strong>: You can choose if you want your site&#8217;s default layout to have a sidebar on the left, the right, or not at all.
ca: <strong>Format predeterminat</strong>: podeu triar si voleu que el lloc tingui una barra lateral a l'esquerra, a la dreta, o no en tingui.

en: <strong>Link Color</strong>: You can choose the color used for text links on your site. You can enter the HTML color or hex code, or you can choose visually by clicking the "Select a Color" button to pick from a color wheel.
ca: <strong>Color de l'enllaç</strong>: podeu triar el color que s'usarà per al enllaços del text al lloc. Podeu introduir el color HTML o el codi hexadecimal, o podeu escollir-lo de manera visual en fer clic al botó "Selecciona un color" i triar-ne un de la roda de color.

en: About %s
ca: Quant a %s

en: An optional widget area for your site footer
ca: Una àrea per a ginys opcions al peu del lloc

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ca: No hi ha cap resultat per l'arxiu sol·licitat. Potser cercar us ajudarà a trobar una entrada relacionada.

en: Archives
ca: Arxius

en: Aside
ca: Anotació

en: Author Archives: %s
ca: Arxiu de l'autor: %s

en: Black
ca: Negre

en: Blog Archives
ca: Arxiu del Bloc

en: Blue
ca: Blau

en: Category Archives: %s
ca: Arxiu de la categoria: %s

en: Chessboard
ca: Escacs

en: Color Scheme
ca: Esquema de color

en: Comment navigation
ca: Navegació dels comentaris

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Content on left
ca: Contingut a l'esquerra

en: Content on right
ca: Contingut a la dreta

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Daily Archives: %s
ca: Arxiu diari: %s

en: Dark
ca: Obscur

en: Dark Gray
ca: Gris fosc

en: Default Layout
ca: Format predeterminat

en: Default color: %s
ca: Color predeterminat: %s

en: Edit
ca: Edita

en: Ephemera
ca: Efímera

en: Featured
ca: Destacades

en: Featured Post
ca: Entrada destacada

en: Featuring: %s
ca: Amb les següents característiques: %s

en: Footer Area One
ca: Àrea del peu de pàgina una

en: Footer Area Three
ca: Àrea del peu de pàgina tres

en: Footer Area Two
ca: Àrea del peu de pàgina dos

en: For more information:
ca: Per a més informació:

en: Gallery
ca: Galeria

en: Hanoi Plant
ca: Planta

en: Image
ca: Imatge

en: Image navigation
ca: Navegació de la imatge

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching, or one of the links below, can help.
ca: Sembla que no podem trobar el que esteu cercant. Potser la cerca, o un dels enllaços següents, poden ajudar.

en: Lanterns
ca: Fanals

en: Layout
ca: Format

en: Leave a reply
ca: Deixa un comentari

en: Light
ca: Clar

en: Light Gray
ca: Gris clar

en: Link
ca: Enllaç

en: Link Color
ca: Color de l'enllaçs

en: Main Sidebar
ca: Barra lateral principal

en: Main menu
ca: Menú principal

en: Medium Gray
ca: Grisenc

en: Monthly Archives: %s
ca: Arxiu mensual: %s

en: Most Used Categories
ca: Categories més usades

en: Newer Comments &rarr;
ca: Comentaris més recents  &rarr;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Entrades més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next &rarr;
ca: Següent &rarr;

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Següents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Number of posts to show:
ca: Nombre d'entrades que cal mostrar:

en: One thought on &ldquo;%1$s&rdquo;
ca: Un pensament a "%1$s"

en: One-column, no sidebar
ca: Una columna, sense barra lateral

en: Overview
ca: Resum

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Permalink to %s
ca: Enllaç permanent a %s

en: Pine Cone
ca: Pinya

en: Pingback:
ca: Retroenllaç:

en: Post navigation
ca: Navegació per les entrades

en: Primary Menu
ca: Menú principal

en: Proudly powered by %s
ca: Gràcies al %s.

en: Quote
ca: Citació

en: Recent Posts
ca: Entrades recents

en: Remember to click "Save Changes" to save any changes you have made to the theme options.
ca: Recordeu fer clic a "Desa els canvis" per a desar qualsevol canvi que hagueu fet a les opcions del tema.

en: Reply
ca: Respon

en: Reply <span>&darr;</span>
ca: Respon <span>&darr;</span>

en: Search
ca: Cerca

en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: Select a Color
ca: Selecciona un color

en: Semantic Personal Publishing Platform
ca: Plataforma de publicació personal i semàntica.

en: Shore
ca: Costa

en: Showcase Sidebar
ca: Barra lateral secundària

en: Showcase Template
ca: Plantilla de l'aparador

en: Sidebar Template
ca: Plantilla de la barra lateral

en: Skip to primary content
ca: Aneu al contingut principal

en: Skip to secondary content
ca: Aneu al contingut secundari

en: Some themes provide customization options that are grouped together on a Theme Options screen. If you change themes, options may change or disappear, as they are theme-specific. Your current theme, Twenty Eleven, provides the following Theme Options:
ca: Alguns temes ofereixen opcions de personalització que estan agrupades en una pantalla d'opcions del tema. Si canvieu els temes, les opcions poden canviar o desaparèixer, ja que són específiques del tema. El tema actual, Twenty Eleven, ofereix les següents opcions:

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ca: Ho sentim, res no coincideix amb els criteris de cerca. Intenteu-ho de nou amb altres paraules claus diferents.

en: Status
ca: Estat

en: Tag Archives: %s
ca: Arxiu d'etiquetes: %s

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
ca: El tema 2011 per al WordPress és sofisticat, lleuger i adaptable. Feu-lo al vostre gust amb un menú, una imatge de capçalera i un fons personalitzats -- aleshores aneu més enllà amb les opcions del tema disponibles per als esquemes de color clar o negre, colors dels enllaços personalitzats, i tres formats a elegir. El Twenty Eleven ve equipat amb una plantilla de pàgina que transforma la pàgina principal en un aparador per a presumir del millor contingut, de l'ampli suport per a ginys (barra lateral, tres àrees al peu de pàgina, i una àrea de giny de pàgina), i un giny "Efímera" personalitzat per mostrar les anotacions, enllaços, citacions o entrades d'estat. Estan inclosos estils per a impressió i per la l'editor d'administració, suport per a imatges destacades (con les imatges de capçalera personalitzades en els entrades i pàgines i com les imatges grans en les entrades enganxades destacades), i estils especials per a sis formats d'entrades diferents.

en: The sidebar for the optional Showcase Template
ca: La barra lateral per a la plantilla de mostra opcional

en: Theme Options
ca: Opcions del tema

en: This entry was posted by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada ha estat publicada per <a href="%6$s">%5$s</a>. Afegiu a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat dins de %1$s i s'ha etiquetat en %2$s per <a href="%6$s">%5$s</a>. Afegeix a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat dins de %1$s i etiquetada amb %2$s. Afegiu a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a: %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This entry was posted in %1$s by <a href="%6$s">%5$s</a>. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat dins de %1$s per <a href="%6$s">%5$s</a>. Afegeix a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada ha esta publicada en %1$s. Afegeix a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a: %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ca[0]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s fotografia</a>.
ca[1]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s fotografies</a>.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
ca: Açò és una mica compromès, no?

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu la contrasenya per veure'n els comentaris.

en: Title:
ca: Títol:

en: Trolley
ca: Tramvia

en: Twenty Eleven Ephemera
ca: Efímera Vint Onze

en: Use this widget to list your recent Aside, Status, Quote, and Link posts
ca: Useu aquest giny per llistar les entrades recents d'anotació, d'estat, de citació o d'enllaç.

en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Mostra totes les entrades de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Wheel
ca: Roda

en: White
ca: Blanc

en: Willow
ca: Salze

en: Yearly Archives: %s
ca: Arxiu anual: %s

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està esperant moderació.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ca: El comentari està sent moderat. Això és una previsualització, el comentari serà visible quan sigui aprovat.

[ctx: monthly archives date format]
en: F Y
ca: F \d\e Y

en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
