Themes - Twenty Fifteen - en to ca translation catalogue (68 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
ca: El tema predeterminat 2015 és net, centrat en el blog, i dissenyat amb claredat. La seva tipografia simple i senzilla, es llegeix clarament en una àmplia varietat de mides de pantalla i és adequada per múltiples llengües. L'hem dissenyat fent servir un primer enfocament a mòbils, és a dir, el contingut té un escenari predominant, independentment de si els visitants provenen d'un mòbil, una tauleta, un portàil o un ordinador de sobretaula.

en: Light Blue
ca: Blau clar

en: Bright Blue
ca: Blau brillant

en: Light Gray
ca: Gris clar

en: Dark Gray
ca: Gris fosc

en: Dark Brown
ca: Marró fosc

en: White
ca: Blanc

en: Light Pink
ca: Rosa clar

en: Medium Pink
ca: Rosa mitjà

en: Blue Gray
ca: Gris blavós

en: Dark Purple
ca: Violeta fosc

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
ca: Un pensament quant a &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Post title.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Deixa un comentari<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: Previous post:
ca: Entrada anterior:

en: Previous
ca: Anterior

en: Next post:
ca: Entrada següent:

en: Next
ca: Següent

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
ca: Mida sencera

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
ca: Autor

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
ca: Publicat el

en: Featured
ca: Destacades

en: Newer Comments
ca: Comentaris recents

en: Older Comments
ca: Comentaris anteriors

en: Comment navigation
ca: Navegació dels comentaris

en: Blue
ca: Blau

en: Purple
ca: Violeta

en: Pink
ca: Rosa

en: Yellow
ca: Groc

en: Dark
ca: Obscur

en: Default
ca: Predeterminada

en: Header and Sidebar Background Color
ca: Color de fons de la capçalera i barra lateral

en: Header and Sidebar Text Color
ca: Color del text de la capçalera i barra lateral

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
ca: S'aplica a la capçalera de pantalles petites i a la barra lateral en pantalles amples.

en: Base Color Scheme
ca: Esquema de color base

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
ca: <span class="meta-nav">Publicat en</span><span class="post-title">%title</span>

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
ca: El tema Twenty Fifteen necessita, almenys, de la versió 4.1 del WordPress. Esteu executant la versió %s. Actualitzeu i torneu a provar.

en: Next Image
ca: Imatge següent

en: Previous Image
ca: Imatge anterior

en: Menu and widgets
ca: Menú i ginys

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: expand child menu
ca: amplia el menú fill

en: collapse child menu
ca: contrau el menú fill

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
ca: activa

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
ca: activa

[ctx: Noto Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Sans, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
ca: activa

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
ca: Afegeix aquí ginys perquè apareguin a la barra lateral.

en: Widget Area
ca: Àrea de ginys

en: Social Links Menu
ca: Menú d'enllaços socials

en: Primary Menu
ca: Menú principal

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
ca: Gràcies al %s.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no podem trobar el que esteu cercant. Potser ajudaria si feu una recerca.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca: Res no coincideix amb els termes de cerca. Torneu-ho a provar amb algunes paraules claus diferents.

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Edit
ca: Edita

en: Pages:
ca: Pàgines:

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading %s
ca: Continua la lectura de %s

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: %1$s pensament quant a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s pensaments quant a &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

en: Published by
ca: Publicat per

en: Page
ca: Pàgina

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Previous page
ca: Pàgina prèvia

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ca: Sembla que no s'ha trobat res aquí. Potser podeu provar i fer una cerca?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ca: Aquesta pàgina no es pot trobar.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
