Themes - Twenty Fourteen - en to ca translation catalogue (98 entries)

note: Description of the theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
ca: El 2014, el nostre tema predeterminat us permet crear una pàgina web amb estil de revista adaptable, amb un arriscat i modern disseny. Presenteu el contingut favorit de la pàgina inicial o bé en una graella o bé en una presentació. Utilitzeu les tres àrees de ginys per personalitzar el lloc web, i canviar la disposició del contingut amb una plantilla de pàgina d'amplada completa i una pàgina de col·laboradors per mostrar els autors. La creació d'una pàgina web amb estil de revista no ha estat mai tan fàcil.

en: White
ca: Blanc

en: Light Gray
ca: Gris clar

en: Medium Gray
ca: Grisenc

en: Dark Gray
ca: Gris fosc

en: Black
ca: Negre

en: Green
ca: Verd

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: %1$s pensament a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s pensaments a &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
ca: Un pensament a &ldquo;%s&rdquo;

note: Template Name of the theme
en: Full Width Page
ca: Pàgina d'amplària completa

note: Template Name of the theme
en: Contributor Page
ca: Pàgina de col·laboradors

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
ca: Arxiu d'etiquetes: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: Post format to show:
ca: Format de l'entrada que cal mostrar:

en: Number of posts to show:
ca: Nombre d'entrades que cal mostrar:

en: Title:
ca: Títol:

note: translators: 1: Post permalink, 2: Number of images in the gallery.
en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
ca[0]: Aquesta galeria conté <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s foto</a>.
ca[1]: Aquesta galeria conté <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s fotos</a>.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: More asides
ca: Més notes

en: Asides
ca: Notes

en: More galleries
ca: Més galeries

en: Galleries
ca: Galeries

en: More links
ca: Més enllaços

en: More quotes
ca: Més cites

en: Links
ca: Enllaços

en: Quotes
ca: Cites

en: More audio
ca: Més àudio

en: Audio
ca: Àudio

en: More videos
ca: Més vídeos

en: Videos
ca: Vídeos

en: More images
ca: Més imatges

en: Images
ca: Imatges

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
ca: Utilitzeu aquest giny per llistat notes, cites, vídeos, àudio, imatges, galeries i entrades d'enllaços.

en: Sticky
ca: Fixat

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
ca: <span class="meta-nav">Següent entrada</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
ca: <span class="meta-nav">Entrada anterior</span>%title

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
ca: <span class="meta-nav">Publicat a</span>%title

en: Post navigation
ca: Navegació per les entrades

en: Posts navigation
ca: Navegació per les entrades

en: Next &rarr;
ca: Següent &rarr;

en: &larr; Previous
ca: &larr; Anteriors

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
ca: No mostreu l'etiqueta en la pàgina principal.

en: Tag Name
ca: Nom de l'etiqueta

note: translators: %s: Twenty Fourteen documentation URL.
en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
ca: Per a un tutorial amb més profunditat, i més consells i trucs, visiteu la <a href="%s">documentació del Twenty Fourteen</a>

note: translators: %s: Featured images documentation URL.
en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
ca: Milloreu el disseny del lloc web en usar <a href="%s">imatges destacades</a> a les entrades que vulgueu destacar (també coneguts com miniatures). Això permet associar una imatge amb l'entrada sense inserir-la. El tema Twenty Fourteen utilitza imatges destacades per a les entrades i pàgines&mdash;damunt del títol&mdash;i a l'àrea de contingut destacat de la pàgina inicial.

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
ca: La pàgina principal presenta fins a 6 entrades de la vostra elecció, mostrades de manera prominent en una graella o presentació, controlades per una <a href="%1$s">etiqueta</a>; que podeu canviar i una plantilla a <a href="%2$s">Aparença &rarr; Personalitza</a>. Si no hi ha entrades que concorden amb l'etiqueta, es mostraran <a href="%3$s">entrades fixes</a> en el seu lloc.

en: Slider
ca: Presentació

en: Grid
ca: Graella

en: Layout
ca: Format

[ctx: featured content default tag slug]
note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL, 3: Customizer URL, 4: Post editor URL.
en: featured
ca: destacat

note: translators: 1: Featured tag editor URL, 2: Post editor URL.
en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
ca: Utilitzeu una <a href="%1$s">etiqueta</a> per destacar entrades. Si no hi ha entrades que coincideixin amb l'etiqueta, es mostraran <a href="%2$s">les entrades fixes</a> al seu lloc.

en: Featured Content
ca: Contingut destacat

en: May only be visible on wide screens.
ca: Només pot ser visible en pantalles amples.

en: Background may only be visible on wide screens.
ca: El fons hauria de ser visible solament en pantalles grans.

en: Display Site Title &amp; Tagline
ca: Mostra el títol del lloc web &amp; Eslògan

en: Site Title Color
ca: Color del títol del lloc web

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
ca: El tema Twenty Fourteen necessita almenys la versió 3.6 del WordPress. Esteu executant la versió %s. Actualitzeu i torneu a provar de nou.

en: Next Image
ca: Imatge següent

en: Previous Image
ca: Imatge anterior

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Primary Menu
ca: Menú principal

en: Search
ca: Cerca

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
ca: Pàgina %s

note: translators: %d: Post count.
en: %d Article | %d Articles
ca[0]: %d article
ca[1]: %d articles

en: Next
ca: Següent

en: Previous
ca: Anterior

en: Appears in the footer section of the site.
ca:  Apareix a la secció del peu del lloc web.

en: Footer Widget Area
ca: Àrea de ginys del peu

en: Additional sidebar that appears on the right.
ca: La barra lateral addicional que apareix a la dreta.

en: Content Sidebar
ca: Barra lateral de contingut

en: Main sidebar that appears on the left.
ca: Barra lateral principal que apareix a l'esquerra.

en: Primary Sidebar
ca: Presentació de diapositives principal

en: Secondary menu in left sidebar
ca: Menú secundari de la barra lateral esquerra

en: Top primary menu
ca: Menú principal superior

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
ca: Gràcies al %s.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no podem trobar el que esteu cercant. Potser ajudaria si feu una recerca.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ca: Res no coincideix amb els termes de cerca. Torneu-ho a provar amb algunes paraules claus diferents.

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Pages:
ca: Pàgines:

note: translators: %s: Post title.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua la lectura de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
ca: Edita

en: % Comments
ca: % comentaris

en: 1 Comment
ca: 1 comentari

en: Leave a comment
ca: Deixa un comentari

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Newer Comments &rarr;
ca: Comentaris més recents  &rarr;

en: &larr; Older Comments
ca: &larr; Comentaris anteriors

en: Comment navigation
ca: Navegació dels comentaris

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
ca: Arxiu de la categoria: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

en: Archives
ca: Arxius

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
ca: Arxiu anual: %s

[ctx: monthly archives date format]
note: translators: %s: Date.
en: F Y
ca: F \d\e Y

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
ca: Arxiu mensual: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
ca: Arxiu diari: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ca: Sembla que no s'ha trobat res aquí. Potser podeu provar i fer una cerca?

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
