Themes - Twenty Ten - en to ca translation catalogue (86 entries)

note: Description of the theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
ca: El tema 2010 per al WordPress és elegant, personalitzable, simple i fàcil de llegir -- feu-lo vostre amb un menú, una imatge de capçalera i un fons personalitzat. Twenty Ten suporta sis àrees per a ginys (dues en la barra lateral, quatre al peu de pàgina) i imatges destacades (miniatures per a entrades de galeries i capçalera personalitzada per a entrades i pàgines). Inclou fulles d'estil per a impressió i l'editor visual de l'administrador, estils especials per a les entrades de les categories "Apart" i "Galeria", i té una plantilla de pàgina a una columna que suprimeix la barra lateral.

note: translators: %s: Post title.
en: Go to %s
ca: Vés a %s

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ca: El comentari està sent moderat. Això és una previsualització, el comentari serà visible quan sigui aprovat.

note: translators: %s: The post title.
en: One Response to %s
ca: Una resposta a %s

en: White
ca: Blanc

en: Light Gray
ca: Gris clar

en: Black
ca: Negre

en: Blue
ca: Blau

en: Medium Gray
ca: Grisenc

note: Template Name of the theme
en: One column, no sidebar
ca: Una columna, sense barra lateral

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
ca: Arxiu d'etiquetes: %s

en: Archives
ca: Arxius

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ca: Ho sentim, res no coincideix amb els criteris de cerca. Intenteu-ho de nou amb altres paraules claus diferents.

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Etiquetat com a</span> %2$s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Category list.
en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Publicat dins de</span> %2$s

[ctx: asides category slug]
en: asides
ca: aparteu

en: % Comments
ca: % comentaris

en: 1 Comment
ca: 1 comentari

en: Leave a comment
ca: Deixa un comentari

en: View posts in the Gallery category
ca: Mostra les entrades en la categoria Galeria

en: More Galleries
ca: Més galeries

en: View Galleries
ca: Visualitza les galeries

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
ca: Enllaç permanent a %s

note: translators: 1: HTML tag attributes, 2: Image count.
en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ca[0]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s fotografia</a>.
ca[1]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s fotografies</a>.

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
ca: galeria

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ca: No hi ha cap resultat per l'arxiu sol·licitat. Potser cercar us ajudarà a trobar una entrada relacionada.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Entrades més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Entrades més antigues

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Mostra totes les entrades de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Edit
ca: Edita

en: Link to full-size image
ca: Enllaç a la imatge de mida sencera

note: translators: %s: Image dimensions.
en: Full size is %s pixels
ca: La mida sencera són %s píxels

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date.
en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Publicat</span> %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
ca: <span class="%1$s">Per</span> %2$s

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
ca: Pàgina %s

note: translators: 3: Post permalink, 4: Post title.
en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Afegeix a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

note: translators: 1: Category name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada ha esta publicada en %1$s. Afegeix a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a: %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Post permalink, 4: Post title.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat dins de %1$s i etiquetada amb %2$s. Afegiu a les adreces d'interès l'<a href="%3$s" title="Enllaç permanent a: %4$s" rel="bookmark">enllaç permanent</a>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

note: translators: 1: CSS classes, 2: Date, 3: Author display name.
en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
ca: <span class="%1$s">Publicat el</span> %2$s <span class="meta-sep">per</span> %3$s

en: Fourth Footer Widget Area
ca: Zona de ginys del quart peu

en: Third Footer Widget Area
ca: Zona de ginys del tercer peu

en: Second Footer Widget Area
ca: Zona de ginys del segon peu

en: An optional widget area for your site footer.
ca: Una àrea de ginys opcional per al peu del lloc web.

en: An optional secondary widget area, displays below the primary widget area in your sidebar.
ca: Una àrea de ginys secundària opcional, que es mostra a la part inferior de l'àrea de ginys principal a la barra lateral.

en: First Footer Widget Area
ca: Zona de ginys del primer peu

en: Secondary Widget Area
ca: Zona de ginys secundària

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
ca: Afegeix aquí ginys perquè apareguin a la barra lateral.

en: Primary Widget Area
ca: Zona de ginys primària

en: Pingback:
ca: Retroenllaç:

en: (Edit)
ca: (Edita)

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està esperant moderació.

note: translators: %s: Author display name.
en: %s <span class="says">says:</span>
ca: %s <span class="says">diu:</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: Header image description.
en: Sunset
ca: Posta de sol

note: translators: Header image description.
en: Path
ca: Camí

note: translators: Header image description.
en: Inkwell
ca: Tinter

note: translators: Header image description.
en: Forest Floor
ca: Sòl del bosc

note: translators: Header image description.
en: Fern
ca: Falguera

note: translators: Header image description.
en: Concave
ca: Concau

note: translators: Header image description.
en: Cherry Blossoms
ca: Flors de cirerer

note: translators: Header image description.
en: Berries
ca: Baies

en: Primary Navigation
ca: Navegació primària

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s.
ca: Gràcies al %s.

en: Semantic Personal Publishing Platform
ca: Plataforma de publicació personal i semàntica.

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Comentaris recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span>Comentaris anteriors

note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
ca[0]: Una resposta a %2$s
ca[1]: %1$s respostes a %2$s

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu la contrasenya per veure'n els comentaris.

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
ca: Arxiu de la categoria: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
ca: Quant a %s

note: translators: %s: Author display name.
en: Author Archives: %s
ca: Arxiu de l'autor: %s

en: Blog Archives
ca: Arxiu del Bloc

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: <span>%s</span>
ca: Arxiu anual: <span>%s</span>

[ctx: monthly archives date format]
note: translators: %s: Date.
en: F Y
ca: F \d\e Y

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: <span>%s</span>
ca: Arxiu mensual: <span>%s</span>

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: <span>%s</span>
ca: Arxiu diari: <span>%s</span>

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
ca: Ho sentim, però la pàgina que heu sol·licitat no s'ha trobat. Tal vegada cercar us ajudarà.

en: Not Found
ca: No s'ha trobat

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
