Themes - Twenty Twelve - en to ca translation catalogue (70 entries)

note: Description of the theme
en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
ca: El tema 2012 del WordPress és un tema amb un disseny adaptatiu que es veu correctament en qualsevol dispositiu. Les funcionalitats inclouen una plantilla de pàgina inicial amb els seus ginys, un visualitzador de font opcional, estils per als formats d'entrades tant a la pàgina inicial com a les vistes individuals, i una plantilla de pàgina sense barra lateral. Podeu configurar-lo al vostre gust amb un menú, una imatge de capçalera i un fons personalitzats.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ca: El comentari està sent moderat. Això és una previsualització, el comentari serà visible quan sigui aprovat.

note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
ca: Una resposta a "%s"

en: White
ca: Blanc

en: Light Gray
ca: Gris clar

en: Dark Gray
ca: Gris fosc

en: Blue
ca: Blau

en: Medium Gray
ca: Grisenc

note: Template Name of the theme
en: Full-width Page Template, No Sidebar
ca: Plantilla de pàgina d'amplada completa, sense barra lateral

note: Template Name of the theme
en: Front Page Template
ca: Plantilla de la pàgina inicial

note: translators: %s: Tag title.
en: Tag Archives: %s
ca: Arxiu d'etiquetes: %s

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ca: Ho sentim, res no coincideix amb els criteris de cerca. Intenteu-ho de nou amb altres paraules claus diferents.

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
ca: Preparats per a publicar la primera entrada? <a href="%s">Comenceu aquí</a>.

en: No posts to display
ca: No hi ha entrades per mostrar

en: Next &rarr;
ca: Següent &rarr;

en: &larr; Previous
ca: &larr; Anteriors

note: translators: 1: Date, 2: Date, 3: Attachment URL, 4: Image width in pixels, 5: Image height in pixels, 6: Post parent permalink, 7: Post parent title, 8: Post parent title.
en: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published </span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Go to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.
ca: <span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Publicat </span> <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> a <a href="%3$s" title="Enllaç a la imatge completa">%4$s &times; %5$s</a> en <a href="%6$s" title="Vés a %7$s" rel="gallery">%8$s</a>.

en: Skip to content
ca: Vés al contingut

en: Menu
ca: Menú

note: translators: 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat el %3$s<span class="by-author"> per %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat en %1$s el %3$s<span class="by-author"> per %4$s</span>.

note: translators: 1: Category name, 2: Tag name, 3: Date, 4: Author display name.
en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s on %3$s<span class="by-author"> by %4$s</span>.
ca: Aquesta entrada s'ha publicat en %1$s i s'ha etiquetat amb %2$s el %3$s<span class="by-author"> per %4$s</span>.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
ca: Mostra totes les entrades de %s

en: Reply
ca: Respon

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està esperant moderació.

note: translators: 1: Date, 2: Time.
en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: Post author
ca: Autor de l'entrada

en: (Edit)
ca: (Edita)

en: Pingback:
ca: Retroenllaç:

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Entrades més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Entrades més antigues

en: Post navigation
ca: Navegació per les entrades

en: Second Front Page Widget Area
ca: Segona àrea de ginys de la pàgina inicial

en: Appears when using the optional Front Page template with a page set as Static Front Page
ca: Apareix quan utilitzeu la plantilla de la pàgina inicial opcional amb una pàgina configurada com a pàgina estàtica de la pàgina inicial.

en: First Front Page Widget Area
ca: Primera àrea de ginys de la pàgina inicial

en: Appears on posts and pages except the optional Front Page template, which has its own widgets
ca: Apareix a les entrades i a les pàgines, excepte a la plantilla opcional de la pàgina inicial, la qual té els seus propis ginys.

en: Main Sidebar
ca: Barra lateral principal

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Primary Menu
ca: Menú principal

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
ca: Gràcies al %s.

en: Semantic Personal Publishing Platform
ca: Plataforma de publicació personal i semàntica.

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Mostra totes les entrades de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Featured post
ca: Entrada destacada

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
ca: No s'ha trobat cap resultat. Potser la recerca ajuda a trobar una entrada relacionada.

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Link
ca: Enllaç

en: Edit
ca: Edita

en: % Replies
ca: % respostes

en: 1 Reply
ca: 1 resposta

en: Leave a reply
ca: Deixa un comentari

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
ca: Enllaç permanent a %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Newer Comments &rarr;
ca: Comentaris més recents  &rarr;

en: &larr; Older Comments
ca: &larr; Comentaris anteriors

en: Comment navigation
ca: Navegació dels comentaris

note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[0]: Un pensament a &ldquo;%2$s&rdquo;
ca[1]: %1$s pensaments a &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
ca: Arxiu de la categoria: %s

note: translators: Author display name. translators: %s: Author display name.
en: About %s
ca: Quant a %s

note: translators: Author display name.
en: Author Archives: %s
ca: Arxiu de l'autor: %s

en: Archives
ca: Arxius

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
ca: Arxiu anual: %s

[ctx: monthly archives date format]
note: translators: %s: Date.
en: F Y
ca: F \d\e Y

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
ca: Arxiu mensual: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
ca: Arxiu diari: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ca: Sembla que no podem trobar el que esteu cercant. Potser ajudaria si feu una recerca.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
ca: Açò és una mica compromès, no?

note: Author of the theme
en: the WordPress team
ca: L'equip del WordPress
