En directe

Fórmula Estel

ESGLÉSIA CATALUNYA

"La Bíblia ha configurat històricament el nostre poble"

Javier Velasco, membre de la Junta de l’Associació Bíblica de Catalunya, Concepció Huerta, biblista i secretària de l'Associació Bíblica de Catalunya, i Armand Puig, rector de l’Ateneu…

23 novembre 2017

@IgnasiMiranda

Comparteix
Javier Velasco, membre de la Junta de l’Associació Bíblica de Catalunya, Concepció Huerta, biblista i secretària de l'Associació Bíblica de Catalunya, i Armand Puig, rector de l’Ateneu Universitari Sant Pacià, han presentat aquest dijous, en el programa El Mirador de l'actualitat, la II Setmana de la Bíblia, que es farà arreu de Catalunya del 27 de novembre al 3 de diumenge amb el lema "La Paraula de Déu és viva i eficaç". Huerta ha destacat que darrerament s'ha fixat molt "en la relació entre Bíblia i cultura, com és el cas de l'exhortació de Benet XVI Verbum Domini, perquè mostra l'encarnació del contingut de la Bíblia, una Paraula de Déu que ha anat configurant històricament també el nostre poble, a través de l'art i la cultura en general"

Velasco ha subratllat la idea que "la Paraula de Déu ha d'arribar a tot el poble, com s'ha vist darrerament amb el naixement d'una tretena de grups bíblics a Catalunya, uns instruments que ajuden la gent a enamorar-se de la Bíblia". Puig ha destacat que "la Bíblia és un llibre que edifica i construeix la persona, que necessita l'aliment espiritual, i aquesta paraula de Déu el té perquè és revelació i perquè conté la voluntat divina sobre tots i cadascú". En la mateixa línia, ha recordat que "la Bíblia toca temes personals, qüestions col·lectives, l'actitud davant del món", i que "és important que es llegeixi i es conegui en comunitat".
Es pot escoltar AQUÍ el programa El Mirador de l'actualitat d'aquest dijous 23 de novembre.

Més actualitat

Els metges recomanen tornar a utilitzar la mascareta per frenar la setena onada

Una infermera del CAP de Mataró examina una pacient

En una entrevista a Ràdio Estel, el doctor Josep Vilaplana president del Col·legi de Metges de Girona, apunta que estem en una pujada de la pandèmia, tot i que la situació és "molt diferent"

29 juny 2022

Redacció

El sector del transport públic assegura que fiar-ho tot a la gasolina no és una bona tàctica

Una imatge de l'interior d'un tren de Rodalies

La Generalitat compensarà la rebaixa del 30% del preu del transport públic decretada per l'executiu espanyol en els abonaments autonòmics per arribar a una reducció del 50%

28 juny 2022

Redacció

El portaveu de l'associació Pro Drets Humans de Melilla titlla de "neteja ètnica" el que està passant a la frontera

Alguns migrans intenten saltar la tanca entre Melilla i el Marroc

Aquest divendres, centenars de migrants van saltar la tanca de Melilla. Encara no hi ha un recompte oficial dels morts en caure per les agressions de la policia marroquina i espanyola

27 juny 2022

Redacció