En directe

Fabricació Pròpia

ESGLÉSIA CATALUNYA

"La Bíblia ha configurat històricament el nostre poble"

Javier Velasco, membre de la Junta de l’Associació Bíblica de Catalunya, Concepció Huerta, biblista i secretària de l'Associació Bíblica de Catalunya, i Armand Puig, rector de l’Ateneu…

23 novembre 2017

@IgnasiMiranda

Comparteix
Javier Velasco, membre de la Junta de l’Associació Bíblica de Catalunya, Concepció Huerta, biblista i secretària de l'Associació Bíblica de Catalunya, i Armand Puig, rector de l’Ateneu Universitari Sant Pacià, han presentat aquest dijous, en el programa El Mirador de l'actualitat, la II Setmana de la Bíblia, que es farà arreu de Catalunya del 27 de novembre al 3 de diumenge amb el lema "La Paraula de Déu és viva i eficaç". Huerta ha destacat que darrerament s'ha fixat molt "en la relació entre Bíblia i cultura, com és el cas de l'exhortació de Benet XVI Verbum Domini, perquè mostra l'encarnació del contingut de la Bíblia, una Paraula de Déu que ha anat configurant històricament també el nostre poble, a través de l'art i la cultura en general"

Velasco ha subratllat la idea que "la Paraula de Déu ha d'arribar a tot el poble, com s'ha vist darrerament amb el naixement d'una tretena de grups bíblics a Catalunya, uns instruments que ajuden la gent a enamorar-se de la Bíblia". Puig ha destacat que "la Bíblia és un llibre que edifica i construeix la persona, que necessita l'aliment espiritual, i aquesta paraula de Déu el té perquè és revelació i perquè conté la voluntat divina sobre tots i cadascú". En la mateixa línia, ha recordat que "la Bíblia toca temes personals, qüestions col·lectives, l'actitud davant del món", i que "és important que es llegeixi i es conegui en comunitat".
Es pot escoltar AQUÍ el programa El Mirador de l'actualitat d'aquest dijous 23 de novembre.

Més actualitat

AUDIOS

CULTURA

Sense categoria

Quim Llisorgas: "Finalment, tots arribarem a tenir una discapacitat"

L'actor Quim Llisorgas a Ràdio Estel

Quim Llisorgas, conegut pel seu paper d'Hèctor a la sèrie 'Com si fos ahir' de 3Cat, explica a 'La Caravana' com ha aconseguit ser actor amb la síndrome de Joubert

12 abril 2024

Redacció

ABUSOS SEXUALS

La nova executiva de la Conferència Episcopal inicia els contactes amb les associacions de víctimes d’abusos 

abusos sexuals en el sí de l’Església

En una entrevista a Ràdio Estel, el president de l’Associació Infància Robada, Juan Cuatrecasas, avança que ha parlat amb el vicepresident José Cobo i li ha demanat que rebutgi “l’informe Dagnino” i treballi en un nou marc jurídic

12 abril 2024

Redacció

AUDIOS

Ton Vieira: "Trobo a faltar assessorament psicològic als rodatges"

Ton Vieira: "Trobo a faltar assessorament psicològic als rodatges"

Ton Vieira és en Jairo, un jugador de futbol colombià que viu de primera mà el racisme, a L'Acadèmia, la nova sèrie de 3Cat

11 abril 2024